Придністров'я проти спільного контролю на молдавсько-українському кордоні

Придністров'я проти спільного контролю на молдавсько-українському кордоні

1217
Укрінформ
Міністр закордонних справ невизнаної Придністровської Молдавської республіки Віталій Ігнатьєв висловився проти введення спільних контрольно-пропускних пунктів на центральній (Придністровській) ділянці молдавсько-українського кордону.

Про це він заявив у Кишиневі за підсумками зустрічі з політичним представником Молдови на переговорах, віце-прем'єром з питань реінтеграції Георгієм Баланом, повідомляє власний кореспондент агентства в РМ.

«Ми вважаємо введення спільних молдавсько-українських пунктів контролю на кордоні деструктивним кроком, оскільки це суперечить досягнутим раніше домовленостям і не сприяє поліпшенню життя громадян», - заявив Ігнатьєв.

Віце-прем'єр Георге Балан, в свою чергу, підкреслив, що «ще в 2015 році Молдова запросила Придністров'я брати участь у спільних переговорах з Україною щодо запровадження спільних пунктів контролю, однак запрошення було відкинуте».

«Запровадження спільного контролю на молдавсько-українському кордоні, зокрема на центральній, придністровській її ділянці, не належить до переговорного формату «5+2» і є виключною компетенцією двосторонніх відносин між Україною і Молдовою. Ці пункти контролю покликані спростити процедуру перетину кордону і сприяти підвищенню ефективності боротьби з контрабандою та іншими негативними явищами на кордоні», - підкреслив Балан.

Як повідомлялося, раніше Молдова і Україна приступили до реалізації проекту щодо запровадження спільного прикордонного та митного контролю на КПП «Кучургани» придністровської ділянки молдавсько-українського кордону.

Домовленість про це була досягнута в Києві під час зустрічі прем'єр-міністрів Молдови та України Павла Філіпа і Володимира Гройсмана.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-