Польський Сенат відмовився від законопроекту про “український націоналізм”

Польський Сенат відмовився від законопроекту про “український націоналізм”

3049
Ukrinform
Сенат Польщі усе ж відкликав з Сейму свій законопроект про заборону пропагування комунізму, в якому заборону розширено також і на “український та литовський націоналізм”.

Про це інформує видання Nasz Dziennik.

Про це газеті повідомив сенатор від правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Єжи Червінський, який є автором поправок, що розширяє поняття тоталітарний устрій на “український та литовський націоналізм”. Він зазначив, що законопроект з розгляду на засіданні Сейму вилучено за ініціативою маршалка Сенату Станіслава Карчевського.

Як повідомлялося, у середині грудня минулого року сенатський законопроект був знятий з порядку денного нижньої палати польського парламенту і відправлений на доопрацювання до Сенату.

У лютому сенатори PiS не захотіли підтримати ініціативу маршалка Сенату Марека Карчевського про відкликання із Сейму законопроекту.

Як передавало агентство, у проекті закону є визначення, що “тоталітарним устроєм вважається, зокрема, фашизм, німецький нацизм, український і литовський націоналізм, пруський, російський і німецький мілітаризм”. Відтак особи, організації чи події, які символізують комунізм чи інший тоталітарний устрій, не “можуть вшановуватися чи пропагуватися пам’ятниками”.

Законопроект у такому вигляді викликав протести серед національних меншин Польщі і представників польських опозиційних партій. Під час обговорення цього питання на комісії з питань національних та етнічних меншин Сейму РП вони наголошували, що це може призвести до “війни з пам’ятниками”.

Польські експерти підкреслювали, що, наприклад, термін “український націоналізм” може трактуватися дуже широко. Відтак, це може призвести до абсурдних ініціатив демонтажу багатьох пам’ятників, включно з пам’ятником Тарасу Шевченку. 


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-