Канада закликала президента Македонії дозволити опозиції сформувати уряд

Канада закликала президента Македонії дозволити опозиції сформувати уряд

Укрінформ
Канада закликала президента Македонії Георге Іванова дотриматися конституції і дозволити формування уряду на чолі з опозицією.

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми закликаємо Президента виконати свій конституційний обов’язок і прийняти формування нового уряду за результатами парламентських виборів 11 грудня 2016 року», - сказала Фріланд.

Вона також закликала усі сторони «продовжувати дотримуватися наших спільних демократичних принципів, зокрема поважати демократичні інститути та верховенство права».

«Канада звертається до усіх сторін із закликом виявити стриманість та діяти у інтересах Македонії та її громадян», - зазначила глава МЗС Канади.

Як повідомляв Укрінформ, партія Георге Іванова «Внутрішня македонська революційна організація - Демократична партія македонської національної єдності» (ВМРО-ДПМНЄ) контролювала уряд з 2006 року і була першою на грудневих виборах до парламенту, отримавши 51 місце. Однак вона не змогла сформувати уряд, оскільки для цього потрібна коаліція у складі щонайменше 61 депутата.

Опозиційна партія «Соціал-демократичний союз» (СДСМ) на виборах була другою, отримала 49 місць і стверджує, що має необхідну для формування уряду коаліцію. Вона також вимагає мандат від Іванова, щоб сформувати уряд і призначити лідера партії Зорана Заева прем'єр-міністром.

Своєю чергою, у ВМРО-ДПМНЄ готові підтримати голову СДСМ Зорана Заєва на посаді прем’єра, однак вони закликали його відмовитися від усіх обіцянок, які можуть утворити лінії розколу у країні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-