Представник ООН анонсував ще один раунд переговорів щодо Сирії

Представник ООН анонсував ще один раунд переговорів щодо Сирії

Укрінформ
Представник ООН щодо Сирії Стеффан де Містура заявив про намір повернути за стіл переговорів сторони конфлікту у Сирії наприкінці березня у Женеві.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Я планую запросити сирійських учасників сюди в березні на п’ятий раунд», – сказав де Містура 3 березня на завершення 9-денних переговорів під егідою ООН щодо Сирії у швейцарському місті Женева.

За словами представника ООН, вже є «чіткий порядок денний» для наступного раунду переговорів, в тому числі щодо боротьби з тероризмом, як наполягали представники сирійського уряду. Де Містура втім не оголосив конкретну дату наступного раунду переговорів у Женеві.

Він проводив зустрічі з представниками уряду і лідерами опозиції, щоб покласти край конфлікту, який почався в березні 2011 року з протестів проти президента Башара Асада.

Відтоді щонайменше 300 тисяч людей загинули і мільйони були змушені покинути власні домівки через бойові дії, що створило одну з найбільших міграційних криз у в Європі з часів Другої світової війни.

У конфлікті також беруть участь бойовики угруповання «Ісламська держава», які воюють фактично проти обох сторін – уряду і повстанців.

Виступаючи перед журналістами 3 березня, провідний представник сирійської опозиції на мирних переговорах у Женеві Наср аль-Харірі заявив, що останній раунд закінчився без «чітких результатів». Він також залишився незадоволений тим, що що учасники переговорів не змогли продовжити додаткові сесії під час переговорів. Водночас він додав, що все ж ці 9 днів у Женеві мали більш позитивні результати, ніж попередні раунди переговорів.

На переговорах були представники Туреччини, Саудівської Аравії і США, які підтримують головні опозиційні сили, та Росії, яка підтримує уряд Асада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-