Меркель закликає Білорусь будувати АЕС

Меркель закликає Білорусь будувати АЕС "за стандартами"

2293
Укрінформ
Канцлер ФРН Ангела Меркель закликала дотримуватися стандартів безпеки під час будівництва атомної електростанції в білоруському Островці (БАЕС).

Про це вона заявила в четвер, 23 лютого, у Берліні на прес-конференції після зустрічі з прем'єр-міністром Литви Саулюсом Сквернялісом, повідомляє DW.

За словами Меркель, не має значення, чи живеш поблизу чи у віддаленні, адже після катастрофи на Чорнобильській АЕС відомо, що "безпека атомних електростанцій має вирішальне значення". Глава уряду ФРН додала, що залишається "знову і знову закликати" до того, щоб міжнародні інспектори відвідали будівництво АЕС у Білорусі та ознайомилися з технічними параметрами майбутньої станції. Вона також зазначила, що атомна енергетика не є справою лише однієї країни.

"Ми будемо за кожної можливості говорити і з Росією про те, наскільки важлива для нас ця тема", - зазначила Меркель.

Литовський прем'єр підкреслив, що будівництво БАЕС за 50 кілометрів від Вільнюса є проблемою не лише Литви, але й усього регіону. "Для Литви це питання виживання", - сказав він.

Проект Білоруської АЕС реалізують у Гродненській області Білорусі, за 18 км від міста Островець і в безпосередній близькості від кордону з Литвою. Основним партнером у реалізації проекту є російська компанія "Атомстройэкспорт".

Уведення в експлуатацію першого блоку БАЕС заплановане на 2018 рік, другого - на 2020 рік. У 2011 році в Москві були підписані документи про надання Білорусі російського державного експортного кредиту для будівництва атомної електростанції у розмірі до 10 мільярдів доларів США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-