Румунський уряд скасує пом'якшувальні зміни до кримінального законодавства

Румунський уряд скасує пом'якшувальні зміни до кримінального законодавства

1927
Ukrinform
У неділю в Бухаресті відбудеться засідання уряду, в рамках якого будуть анульовані постанови про помилування та зміну кримінального законодавства.

Про це заявив прем'єр-міністр Румунії Сорін Гріндяну за підсумками консультацій із представниками правлячої коаліції, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Ми уважно проаналізували цю ситуацію, як із членами коаліції, так і з представниками опозиції. Ми прислухалися до думки протестувальників, і з усією відповідальністю заявляю, що не бажаємо розділити румунське суспільство. Завтра ми проведемо засідання уряду, на якому анулюємо постанови про помилування і зміну кримінального законодавства», - підкреслив Гриндяну.

Раніше з аналогічною заявою виступив один із лідерів правлячої коаліції, спікер румунського Сенату Келін Попеску-Терічану.

Як повідомлялося, кількома днями раніше уряд Румунії затвердив екстрені постанови про помилування та внесення змін до кримінального законодавства. Згідно з однією з постанов, державного чиновника не можна притягнути до кримінальної відповідальності, якщо завданий ним збиток не перевищує суму в 50 тисяч євро.

Згідно з іншою постановою, помилуванню підлягають ув'язнені, засуджені до 5 років тюремного ув'язнення (але не більше), вагітні жінки, жінки, в яких вдома залишилися неповнолітні діти. Буде знята також судимість із засуджених до умовних тюремних термінів.

Постанови уряду стали основним мотивом виникнення багатотисячних антиурядових маніфестацій, які тривають вже п'ятий день по всій країні. В акціях протесту щодня беруть участь від 200 до 300 тисяч громадян. Більшість учасників акцій протесту вважають, що урядовими постановами в Румунії фактично узаконюється корупція та хабарництво.

Свою стурбованість подіями в Румунії висловили лідери Євросоюзу, закликавши румунську владу не послаблювати боротьбу з корупцією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>