Кіпр закликає ООН до нових переговорів про об’єднання

Кіпр закликає ООН до нових переговорів про об’єднання

934
Ukrinform
Лідери грецьких і турецьких кіпріотів Нікос Анастасіадіс і Мустафа Акинджи звернулися до ООН з проханням організувати на початку березня нову конференцію за участю держав-гарантів – Великої Британії, Туреччини та Греції.

Про це повідомив посланник ООН Еспен Барт Ейде, пише Cyprus Mail.

"Вони підкреслили свою тверду волю і рішучість зберегти набрані темпи у питані об’єднання Кіпру", - сказав Ейде.

Як зазначається, лідери розділеного Кіпру також домовилися знову зустрітися 9 лютого, щоб спробувати врегулювати невирішені питання.

Нагадаємо, у січні в Женеві відбулися переговори про возз’єднання Кіпру, де обговорювали питання безпеки і гарантій.

Вона завершилися без підписання угоди, але з рішенням продовжити технічне обговорення до повторного скликання знову на політичному рівні.

Найбільш проблемною частиною переговорів є питання власності, яка належала грекам-кіпріотам до турецького вторгнення в 1974 році. Сторонам необхідно домовитися, віддавати цю власність грекам чи виплачувати компенсацію.

Сторонам необхідно обговорити питання перебування на острові турецьких військ, чисельність яких оцінюється в 30 тисяч осіб.

Також необхідно вирішити, хто буде гарантом виконання угод - Євросоюз чи Британія, у якої на острові є дві військові бази.

Як відомо, Туреччина з 1974 року займає північну частину острова, яку вона оголосила "Турецькою Республікою Північного Кіпру". Світова спільнота не визнає цю окупацію. З 2004 року Грецька Республіка Кіпр є членом ЄС. Законодавство Євросоюзу не поширюється на північну частину острова, де розташована невизнана Турецька Республіка Північного Кіпру. У свою чергу, Туреччина не визнає уряд Республіки Кіпр. Влада Кіпру з 2005 року блокує переговори між ЄС і Анкарою про вступ Туреччини в Євросоюз.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>