Президент Румунії: Сьогодні день жалоби для румунської правової держави

Президент Румунії: Сьогодні день жалоби для румунської правової держави

1437
Ukrinform
Президент Румунії Клаус Йоханнис назвав вівторок, 31 січня, днем жалоби для румунської правової держави.

Так на своїй сторінці у Facebook глава Румунії прокоментував прийняття урядом постанов про помилування та про внесення змін в кримінальне законодавство, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Шановні громадяни Румунії, сьогодні день жалоби для правової держави. Держава отримала серйозний удар від супротивників правосуддя і боротьби з корупцією. Уряд соціал-демократів і Альянсу лібералів і демократів проігнорував надії мільйонів громадян країни, які бажають жити в країні, вільній від корупції», - написав Йоханнис.

Президент підкреслив, що до завершення свого мандата він буде боротися за відновлення норм правової держави в Румунії.

Декількома годинами раніше уряд Румунії, незважаючи на численні акції протесту, затвердив постанови про помилування та про внесення змін в кримінальне законодавство.

Нагадаємо: згідно з документами, помилуванню підлягають ув'язнені, засуджені до 5 років тюремного ув'язнення (але не більше), вагітні жінки, жінки, у яких вдома залишилися неповнолітні діти. Буде знята також судимість з засуджених до умовних тюремних термінів. Згідно з другим документом, кримінальна справа про корупцію не може бути порушена, якщо нанесений держчиновником шкоди державі не перевищує суму в 50 тисяч євро.

Як повідомляв Укрінформ, у зв'язку з прийняттям урядових постанов по всій Румунії пройшли багатотисячні акції протесту, учасники яких вимагали скасування цих документів. Мітингувальники пообіцяли продовжити акції протесту і в середу, 1 лютого. Маніфестанти заявили, що якщо влада не дослухається до їхніх вимог, вони вимагатимуть відставки уряду.

В даний час більше тисячі осіб протестують перед будівлею уряду в Бухаресті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>