Президент Сербії звинуватив косовських албанців у

Президент Сербії звинуватив косовських албанців у "провокуванні війни"

Укрінформ
Президент Сербії Томіслав Ніколич звинуватив косовських албанців у "провокуванні війни" після зупинки поїзда з Белграда на його маршруті до півночі Косова 14 січня.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Вчора ми були на межі зіткнення", – сказав Ніколич 15 січня. 

Він заявив, що Сербія захищатиме "кожен дюйм своєї території", в тому числі і провінції Косово, де, за його словами, етнічні серби перебувають під загрозою з боку косовських албанців.

14 січня Сербія вирішила зупинити промо-поїзд, що їхав з Белграда до міста Митровиці (північ Косова) через повідомлення про замінування залізничного полотна у Косові.

Поїзд, який Сербія купила в Росії, був пофарбований у кольори сербського прапора із зображеннями церков, монастирів і середньовічних міст, а також написом 21-ю мовою – "Косово є сербським". Ця поїздка мала стати першою із сербської столиці до міста Митровиці у Косово після війни 1998-1999 років.

Белград не визнає за незалежну державу Косово, колишню автономію у складі Сербії, яка проголосила незалежність у 2008 році. Нормалізація відносин двох країн є попередньою умовою для Сербії та Косова на шляху до членства в ЄС, якого прагнуть обидві країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-