Сторонам так і не вдалося домовиться про возз'єднання Кіпру

Сторонам так і не вдалося домовиться про возз'єднання Кіпру

5245
Ukrinform
Міжнародна конференція возз'єднання грецької і турецької частин Кіпру в Женеві завершилася безрезультатно.

Тепер робота буде продовжена на експертному рівні, після чого буде можливий новий раунд переговорів, повідомляє DW.

"Для початку експерти, що представляють всі сторони, зустрінуться 18 січня", - заявив представник уряду Республіки Кіпр Нікос Христодулідіс.

За словами глави МЗС Греції Нікоса Котзіаса, група експертів повинна представити доповідь про озброєння і чисельность військ, дислокованих на Кіпрі - як грецьких, так і турецьких, - після чого переговори можуть відновитися 23 січня.

Найбільш проблемною частиною переговорів є питання власності, яка належала грекам-кіпріотам до турецького вторгнення в 1974 році. Сторонам необхідно домовитися, віддавати цю власність грекам чи виплачувати компенсацію і, якщо так, то в якому розмірі.

Сторонам ще необхідно обговорити питання перебування на острові турецьких військ, чисельність яких оцінюється в 30 тис. чоловік. Також необхідно вирішити, хто буде гарантом виконання угод - Євросоюз чи Британія, у якої на острові є дві військові бази.

Нагадаємо: Туреччина з 1974 року займає північну частину острова, яку вона оголосила Турецькою Республікою Північного Кіпру. Світова спільнота не визнає цю окупацію. З 2004 року Грецька Республіка Кіпр є членом ЄС. Законодавство Євросоюзу не поширюється на північну частину острова, де розташована невизнана Турецька республіка Північного Кіпру. У свою чергу, Туреччина не визнає уряд Республіки Кіпр. Влада Кіпру з 2005 року блокує переговори між ЄС і Анкарою про вступ Туреччини в Євросоюз.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-