Росія в порушенні міжнародних норм зайшла далі, ніж СРСР – Ващиковський

Росія в порушенні міжнародних норм зайшла далі, ніж СРСР – Ващиковський

Укрінформ
В 90-х роках минулого століття у Польщі думали, що Росія стала на шлях демократичного розвитку. Утім, останні її дії, коли Росія порушує міжнародні норми ще більше ніж в період СРСР, засвідчили, що Варшава сильно помилялася.

На цьому під час виступу з лекцією “Роль Польщі в Європі” у фундації Кербера в Гамбурзі наголосив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, інформує польське зовнішньополітичне відомство. 

“В 90-х роках ми були схильні думати, що нова Росія вестиме закордонну політику у відповідності з міжнародними нормами і цінностями. Останні роки, коли Росія у порушенні принципів ОБСЄ, ООН і міжнародних норм зайшла далі, ніж СРСР, засвідчили, як сильно ми помилялися”, - заявив Ващиковський.

За його словами, критичне ставлення Варшави до Москви викликано не лише “складною історією” у взаємовідносинах, а “тверезою оцінкою ревізіоністських нахилів” Росії.

На думку глави МЗС Польщі, найбільш ефективним механізмом впливу на сусідні країни ЄС є збереження для них “перспективи членства чи близьких відносин з Євросоюзом”. 

Він звернув увагу на ситуацію в Україну, де європейські прагнення зіткнулися з “брутальним опором Росії”.

У контексті гарантування безпеки на європейському континенті Ващиковський наголосив, що Європа й надалі потребує активної участі США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-