Меркель сподівається на співробітництво з адміністрацією Трампа щодо України

Меркель сподівається на співробітництво з адміністрацією Трампа щодо України

2544
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель готова працювати з новою американською адміністрацією з глобальних проблем, включаючи пошук шляхів розв'язання української кризи.

Про це вона заявила на спільній прес-конференції з президентом США Бараком Обамою, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Ми дуже тісно працювали разом щодо питання анексії Криму і спроб Росії завоювати Україну, і вона насправді зробила це, захопивши частину території. Ми хочемо прийти до мирного врегулювання. Ми продовжуватимемо те, чого досягли з попередньою адміністрацією», - сказала Меркель.

Вона висловила сподівання, що взаємодія між Німеччиною і США, Європою і Америкою, «військове залучення вкупі з політичною дорожньою картою» продовжиться і надалі. «Ми хочемо шукати політичні рішення..., тому ми заснували Нормандський формат, в тісній кооперації зі Сполученими Штатами», - наголосила вона. 

Говорячи про Росію, Меркель сказала, що мова тут йде про «повагу до певних принципів», як з німецької, так і з європейської точки зору. «Понад 70 років нам вдавалося жити в світі, який великою мірою базувався на принципах територіальної цілісності і суверенітету, повазі країн», - нагадала вона. Ми повинні рішуче протистояти спробам порушити ці принципи, щоб не ступити на слизьку доріжку, наголосила Меркель. 

Канцлер одночасно нагадала, що Росія - сусід, і в Європі існує зацікавленість у тому, щоб відносини з нею були хорошими. Але це не повинно зупиняти європейців у тих випадках, якщо вони відчувають великі відмінності в думках, відстоювати своє, але вирішувати питання виключно політичними методами, сказала глава уряду ФРН, пообіцявши шукати співробітництво з цих питань з майбутньою адміністрацією США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>