У Молдові обирають президента - 30.10.2016 06:35 — Новини Укрінформ
У Молдові обирають президента

У Молдові обирають президента

1669
Ukrinform
У неділю, 30 жовтня, в Республіці Молдова проходять чергові, всенародні вибори президента.

Про це передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Згідно з даними Державного реєстру виборця, загальна кількість громадян з правом голосу становить 3,2 мільйона громадян (включаючи громадян, які проживають на лівому березі Дністра – території Придністровського регіону, непідконтрольного конституційній владі Молдови). Для організації процесу голосування відкриті 2081 виборчих ділянки, в тому числі 100 виборчих дільниць за межами країни», - повідомили в Центральній виборчій комісії.

Відомо, що найбільше виборчих дільниць за межами Молдови буде в Італії (25), Румунії (11), Російській Федерації (8), США (7), Франції (6), Португалії та Іспанії (4 ділянки).

Виборчі дільниці відкрилися о 7.00 годині за місцевим часом, а голосування завершиться о 21.00.

За ходом голосування стежитимуть понад трьох тисяч спостерігачів, у тому числі 562 іноземних спостерігача. Вибори президента Молдови будуть висвітлювати 160 іноземних журналістів.

Протягом дня, кожні три години, Центральна виборча комісія буде представляти оновлені дані про явку на виборах, а також інформацію про допущені в ході голосування порушення.

Попередні підсумки щодо явки на виборах, будуть представлені в 22.00 годин, а перші попередні результати голосування ЦВК оприлюднить у понеділок вранці, 31 жовтня. У ніч з неділі на понеділок на сайті Центрвиборчкому постійно будуть оновлюватися дані про явку, так і про результати голосування. Для визнання виборів такими, що відбулися, явка повинна скласти не менше 1/3 виборців, включених в Державний реєстр виборця.

Як повідомляв Укрінформ, на пост президента Молдови претендують 9 кандидатів – 6 представників політичних партій і 3 незалежні кандидати.

Якщо в першому турі жоден з кандидатів не вдасться набрати більше 50% голосів, через два тижні, 13 листопада, пройдуть у другий тур виборів.

Нагадаємо, це перші після 1996 року всенародні вибори президента. З 2001 року, після зміни Конституції, главу держави обирав парламент, однак навесні 2016 року Конституційний суд Молдови виніс вердикт про повернення до процедури всенародного голосування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>