Нобелівську премію миру можуть отримати сирійські "Білі шоломи"

Нобелівську премію миру можуть отримати сирійські "Білі шоломи"

1353
Ukrinform
У п’ятницю, 7 жовтня, в Осло опівдні оголосять лауреата Нобелівської премії миру 2016 року.

Цього року на премію претендують 376 номінантів – 228 людей та 148 організацій, повідомляє ВВС

"Відомо, що серед ключових претендентів може бути ініціатива сирійських "Білих Шоломів", які рятують людей під час обстрілів. А також перемовники щодо іранської ядерної угоди. Білі Шоломи є серед лідерів громадської підтримки і зібрали понад 304 тисячі підписів на свою користь", - йдеться в публікації.

Перелік номінантів офіційно тримають у секреті 50 років. Проте люди, які мають право висувати кандидатури (члени парламентів, університетські професори та колишні лауреати премії), часто розповідають про тих, кого пропонують Нобелівському комітету.

Наскільки відомо, у переліку такі різні організації, як жіноча команда з велоспорту Афганістану та навіть Дональд Трамп (за "активне просування ідеології - мир за допомогою сили").

Всіх номінантів розглядає комітет з п’яти людей, яких призначає парламент Норвегії. Потім вони складають короткий список з 20-30 кандидатів. Група норвезьких та міжнародних експертів після цього пише детальну доповідь про кожного з цих номінантів. На основі цих доповідей комітет суттєво скорочує свій перелік до кількох претендентів.

Рішення ухвалюють на останньому засіданні комітету, зазвичай у кінці вересня або на початку жовтня.

Якщо лауреата не можна обрати одноголосно, то рішення ухвалюють простою більшістю.

Церемонія вручення премії проходить 10 грудня - у річницю смерті Альфреда Нобеля.

Фото: @SyriaCivilDef

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-