У Польщі пояснили, чому не поновлюють малий прикордонний рух із РФ

У Польщі пояснили, чому не поновлюють малий прикордонний рух із РФ

1162
Ukrinform
Міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Блащак заявив, що маючи вибір між безпекою і економічною вигодою Варшава завжди обирає безпеку.

Так він пояснив в інтерв’ю Польському радіо "Єдинка" рішення Польщі наразі не відновлювати режиму малого прикордонного руху на кордоні з Росією в її Калінінградській області, повідомляє Радіо Свобода.

"Міністр відкинув критику цього кроку з боку маршалка (голови адміністрації) Поморського воєводства, що межує з Росією, Мечислава Струка, який у листі до уряду закликав поновити малий прикордонний рух і аргументував це, за його словами, економічною користю для регіону від приїздів росіян", - йдеться у повідомленні.

Блащак нагадав про напади Росії на Грузію, а недавно на Україну, анексію Росією українського Криму й війну на Донбасі. Він також наголосив, що Калінінградська область Росії є мілітаризованим регіоном і в ньому є багато російських військ.

«Ми всі добре пам’ятаємо погрози (Росії), спрямовані проти держав-членів НАТО, коли у Варшаві (на саміті НАТО – ред.) ухвалили рішення розмістити американські війська на теренах Польщі і країн Балтії», – додав міністр.

Польща 4 липня зупинила чинність угод про малий прикордонний рух із Україною і Росією у зв’язку з самітом НАТО у Варшаві 8–9 липня і Всесвітніми днями молоді, заходом Католицької церкви, у Кракові 25–31 липня. Тоді було оголошено, що стосовно України цей режим відновлять 3 серпня, а рішення щодо Росії оголосять окремо. 3 серпня Варшава, як і обіцяла, поновила цей режим щодо України, але щодо Росії його повернення відклала на невизначений термін.

Режим малого прикордонного руху передбачає можливість для постійних мешканців прикордонних регіонів короткотерміново відвідувати такі самі прикордонні регіони (але не всю територію) сусідньої країни без віз, отримавши спеціальні дозволи за дещо спрощеною процедурою.

Договори про такий режим передбачають можливість його зупинення в разі потреби, що мотивується питаннями безпеки сторін.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-