Парламент Бельгії розгляне скасування санкцій проти РФ

Парламент Бельгії розгляне скасування санкцій проти РФ

1163
Ukrinform
У парламенті Бельгії зареєстрували резолюцію про скасування санкцій проти РФ.

Про це повідомляється на сайті парламенту Бельгії, пише Європейська правда.

У тексті резолюції, яка рекомендує федеральному уряду запропонувати ЄС відмовитися від санкцій проти Росії, міститься обґрунтування необхідності скасування санкцій ЄС проти РФ.

Так, у документі вказується, що запровадження санкцій ЄС суперечить нормам міжнародного права, адже запровадження санкцій належить виключно до компетенції Ради Безпеки ООН.

Також у резолюції вказується на те, що оскільки Москва "не є стороною конфлікту в Україні", то привʼязка зняття санкцій до виконання Росією умов Мінських угод суперечить логіці ЄС.  

"У зв'язку з цим, варто нагадати, що Москва не є учасником громадянської війни в Україні. Єдиним зобов'язанням РФ, що випливають з угоди "Мінськ-2" є тиск на "ЛНР" та "ДНР" з метою спонукати їх припинити збройні зіткнення. Виходячи з того, що після підписання "Мінська-2" режим перемир’я загалом підтримується, Росія вже в цілому виконала свої зобов'язання", – йдеться у запропонованому на розгляд депутатів документі.

Третьою причиною, яка на думку автора тексту Альдо Каркасі, є економічна неефективність санкцій.

На думку Каркасі, сьогодні російська економіка повністю відновилася, рубль стабілізувався і макроекономічні показники Росії насправді кращі за аналогічні показники більшості країн ЄС.

"Росіяни використали санкції як можливість для зниження своєї залежності від (експорту) вуглеводневого палива. Тоді як європейські фермери були змушені залишити російський ринок, аграрний сектор РФ продемонстрував значне зростання", – наголошується в документі.

І четвертою причиною для скасування санкцій проти РФ, автор називає те, що "Росія наш друг і союзник у боротьбі проти ІДІЛ".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-