Президент Болгарії: Західні Балкани повинні увійти до євроатлантичної родини

Президент Болгарії: Західні Балкани повинні увійти до євроатлантичної родини

857
Ukrinform
Президент Болгарії Росен Плевнелієв переконаний, що політика «відкритих дверей», яку проводить Північноатлантичний альянс, є додатковою гарантією миру і стабільності на Балканах.

Про це глава Болгарії заявив під час Варшавського саміту НАТО, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Болгарія була серед перших держав, що ратифікували протокол про вступ Чорногорії до НАТО. Держави Західних Балкан мають увійти в євроатлантичну сім'ю. Лише європейська та євроатлантична інтеграція може принести мир і стабільність в цей регіон. Продовження політики «відкритих дверей» служить додатковою гарантією реалізації цих цілей», - заявив Плевнелієв.

Глава болгарської держави підкреслив при цьому, що Болгарія відкрита для всіх ініціатив НАТО, які сприяють зміцненню безпеки в Чорноморському регіоні.

«Мова не йде про двосторонні чи тристоронніх ініціативи, а про відкриті для всіх держав-членів ініціативах під егідою НАТО: про спільну підготовку військ і навчання, координацію та узгодження спільних дій. У жодному випадку не йдеться ні про які флотилії. Таких немає, і не буде», - зазначив Плевнелієв.

Він нагадав також про готовність Болгарії приєднатися (власним військовим контингентом – 400 військовослужбовців) до багатонаціональної бригади НАТО в Румунії.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-