Німецькі експерти: Децентралізація в Україні триває

Німецькі експерти: Децентралізація в Україні триває

Укрінформ
У Європі із занепокоєнням спостерігають за затягуванням прийняття українським парламентом законів щодо децентралізації, але сама реформа триває цілком успішно.

Тему децентралізації обговорили у вівторок учасники 12-го «Київського діалогу», що тривав 20-21 червня в Берліні у Фонді ім.Генріха Бьолля, передає кореспондент Укрінформу в ФРН.

“Є успіхи у проведенні реформи, хоча мета поки що не досягнута. Реформа складна в політичному, юридичному сенсі", - заявив Домінік Попенхайм, керівник відділення регіонального і місцевого розвитку та децентралізації влади при делегації ЄС в Україні, який відповідає за програму підтримки процесу децентралізації в Україні U-LEAD.

Попенхайм наголосив, що децентралізація – це суть хороше управління, а не автономія і нагадав, що концепція була прийнята ще в квітні 2014 року. Після цього, зазначив він, "відбулася бюджетна революція: за 2015 рік і 5 місяців цього доходи місцевих бюджетів збільшилися на 40%, ...на третину збільшилася частка фінансів, яка залишається на місцях".

Якщо процес децентралізації завершиться нормально, комуни дійсно стануть самостійними у питаннях прийняття рішень, самостійними у фінансовому відношенні. За даними представника ЄС у Києві, вже об'єдналися 172 громади, якщо порівнювати з Європою, це "неймовірно багато".

Те, що процес імплементації йде задовільно а реформа в Україні здійснюється, незважаючи на складнощі у внутрішньополітичній сфері та зовнішньої політики, підтвердив і Йоганнес Регенбрехт, начальник відділу України в МЗС ФРН. Дипломат зазначив, що ФРН, ОБСЄ і ЄС підтримує і консультують Україну, допомагають у реалізації цієї програми.

"Процес йде не так швидко, як хотілося б, через бюрократичні перепони, але є політична воля, зміна ментальності і бажання йти до європейських стандартів. Це великий прорив, який змінює радянську ментальність", - підкреслив він.

Представник МЗС також заявив, що особливий статус Донбасу – не вимога Росії, а зобов'язання, узяте самою Україною. "З певним розчаруванням" в Берліні взяли до уваги те, що ВР не змогла ухвалити закон про реформу, яка має центральне значення для України, і в 3 читанні. Це треба було зробити ще минулого року. Він висловив сподівання, що в найближчі тижні питання буде вирішено і це піде на користь реалізації Мінських домовленостей.

Дітер Шиманке, старший експерт з питань адмінреформи Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ звернув увагу на фактор часу при проведенні реформи.

Він зазначив, що для цього зазвичай потрібно дві каденції парламенту. У Східній Європі 10-15 років знадобилося для побудови нормальних держструктур. Те, що в Україні впродовж трохи більше року було створено більше 170 нових громад при запланованій кількості 1500, говорить про те, що процес йде дуже швидко, швидше, ніж у багатьох країнах, включаючи Німеччину.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-