У Польщі депутата-кнопкодава вигнали з фракції і погрожують прокуратурою

У Польщі депутата-кнопкодава вигнали з фракції і погрожують прокуратурою

894
Ukrinform
Депутата польського Сейму Малгожату Зверцан виключено з опозиційної фракції “Kukiz’15” за голосування карткою відсутнього колеги.

Опозиція ж погрожує заявити у прокуратуру про скоєння злочину і вимагає скасувати результати голосування, інформує власний кореспондент Укрінформу.

Сама Зверцан визнала свою провину і вибачилася. “Я зробила помилку, оскільки не знала, що це незаконно”, - заявила вона.

А колега по партії Корнель Моравецький сказав, що сам попросив колежанку проголосувати за нього.

Та попри це на терміново скликаному засіданні фракції Зверцан виключили з фракції, Моравецький же на знак протесту вийшов з неї сам.

Тим часом найбільша опозиційна партія парламенту “Громадянська платформа” (РО) поінформувала, що подасть скаргу на Зверцан до прокуратури, і наполягала на визнанні голосування недійсним. Утім, маршалок Сейму Марек Кухцінський на це не погодився.

За оцінками польських юристів, депутат, який голосував за свого партійного колегу, може відповісти перед законом за “інтелектуальну фальсифікацію” чи перевищення повноважень, а депутат, за якого проголосовано - за підбурювання до злочину.

Не виключено, що у світлі вищезазначеного Зверцан змушена буле скласти депутатський мандат.

У Польщі вже були прецеденти “кнопкодавства”. У 2010 році варшавський суд присудив двом колишнім депутатам партії Союз демократичної лівиці (SLD), які проголосували за своїх колег, виплатити по п’ять тисяч злотих (понад $1,2 тис.) на громадські цілі. Після виявлення порушення в Сеймі тоді відбулося переголосування.

У ході вчорашнього голосування, під час якого виявлено порушення, під протести опозиції обрано нового суддю Конституційного суду Польщі. Лідер фракції РО у Сеймі Славомір Нойман наголосив, що цим голосуванням влада перекреслила усі можливості для пошуку компромісу щодо виходу з конституційної кризи в РП.

Як повідомляв Укрінформ, парламент Польщі за поданням уряду ухвалив зміни до закону про Конституційний суд, які були розкритиковані в ЄС як недемократичні і такі, що порушують принцип верховенства права.

11 березня Венеціанська комісія оцінила зміни до закону про Конституційний суд Польщі. За її оцінкою, зміни “послаблюють ефективність суду, ставлять під сумнів демократію, права людини і верховенство права у Польщі". Уряд РП поки що не виконав рекомендації “Венеціанської комісії”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-