США покажуть бомбардувальник, "здатний стримати" Росію

США покажуть бомбардувальник, "здатний стримати" Росію

3490
Ukrinform
Світовий дебют винищувача-бомбардувальника F-35 Lightning II на майбутніх авіасалонах у Великій Британії є частиною американської стратегії стримування.

Про це повідомляє Defense News з посиланням на командувача ВПС США в Європі і Африці генерала Френка Горенца.

Відзначається, що Горенц не назвав у цьому контексті безпосередньо Росію, але підкреслив, що поява F-35 на авіашоу продемонструє американським союзникам "готовність і здатність" США протистояти противникам.

За його словами, F-35 "сам по собі" дозволить підвищити рівень стримування. Демонстрація літака на Королівському міжнародному авіасалоні і в Фарнборо дасть зрозуміти, що "це вже не модель, а реальна одиниця озброєння", - сказав командувач ВПС США.

"Генерал робить ставку на те, що всього лише вигляд двох F-35А і двох F-35В на авіашоу у Великій Британії дозволить стримати Росію, що повстає", — коментує цю заяву Business Insider.

При цьому видання нагадує, що розробка F-35 була пов'язана з невдачами і потоком критики. Зокрема, повідомлялося про ненадійний двигун, неможливість винищувача стартувати з коротких і середніх за довжиною посадкових смуг, величезну вартість години польоту (близько 50 тисяч доларів), а також збої в роботі радара.

Тим не менш генерал Горенц впевнений, що дебют F-35 "змусить Росію задуматися про свою новонабуту перевагу в повітрі", - йдеться у повідомленні.

F-35 — сімейство малопомітних винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління, розроблений американською фірмою Lockheed Martin. Розробка літака, який побив всі рекорди за вартістю, тривала 15 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>