Угода між ЄС та Туреччиною утискає права людини - Amnesty - 19.03.2016 15:42 — Новини Укрінформ
Угода між ЄС та Туреччиною утискає права людини - Amnesty

Угода між ЄС та Туреччиною утискає права людини - Amnesty

1066
Ukrinform
У міжнародній правозахисній організації Amnesty International жорстко розкритикували угоду між ЄС та Туреччиною щодо подолання кризи біженців, яку було укладено в п'ятницю, 18 березня, назвавши її ударом про правах людини.

Про це повідомляє DW.

"Туреччина не є безпечною країною для біженців і мігрантів, а тому будь-який процес видворення, який передбачає протилежне, буде неправильним, протизаконним та аморальним", - цитує офіційний сайт організації директора програм AI Джона Далуісена, який відповідає за питання Європи та Центральної Азії.

Правозахисники закидають ЄС бажання "повернутися спиною до глобальної кризи біженців та свідомо ігнорувати свої міжнародні обов’язки".

Обережно на угоду між Брюсселем та Анкарою відреагували і в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), звідки ще до цього лунали застереження щодо документа. Там заявили, що визнають необхідність знайти вирішення для ситуації, що склалася, але зазначили, що вирішальне значення матиме втілення угоди в життя. В організації наголосили на необхідності дотримуватися міжнародного права та індивідуального підходу до кожного випадку прохача притулку.

Як відомо, раніше в AI та ООН вже застерігали ЄС від свавільних депортацій біженців до Туреччини.

Згідно з умовами укладеної угоди, Греція повинна визнати Туреччину безпечною країною походження. Туреччина, у свою чергу, бере на себе зобов'язання із реадмісії усіх біженців з Греції, що прибудуть до країни після набрання угодою чинності, тобто починаючи з неділі, 20 березня. Анкара також бере на себе зобов'язання із надання захисту відповідно до Женевської конвенції про біженців.

Фото www.handelsblatt.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>