Норвегія призупинила депортацію біженців до РФ

Норвегія призупинила депортацію біженців до РФ

1391
Ukrinform
Норвезька влада тимчасово припинила депортувати до РФ прохачів притулку, які восени прибули в скандинавське королівство з території Росії.

Про це телекорпорації Norsk Rikskringkasting заявив глава МЗС країни Берге Бренд, передає ТАСС.

За його словами, рішення було прийнято за наполяганням російської сторони.

Цього тижня норвезькі імміграційні служби розпочали висилку з країни чергової групи біженців, які раніше прибули з РФ. Однак з більш ніж 100 осіб, які були звезені в центр для прохачів притулку в північній комуні Сер-Варангер (межує з Мурманською областю), до Росії вдалося відправити мікроавтобусами тільки 13.

За минулий рік до Норвегії прибули так званим "арктичним маршрутом" через Москву, Мурманськ і Нікель, понад 5,5 тис. шукачів притулку. Це переважно вихідці з країн Азії, Африки та Близького Сходу. Більшість - громадяни Афганістану, Іраку і Сирії.

Як повідомляв Укрінформ, багато з них, переважно сирійці, перетинали кордон з Норвегією через місто Кіркенес. Російські закони забороняють перетин кордону в цьому районі пішки, тому мігранти купували велосипеди і проїжджали через кордон на двох колесах.

Спроби норвезьких правозахисників зупинити процес висилки виявилися марними - незважаючи на звернення до Комісаріату ООН з питань біженцям і Європейського суду з прав людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-