ЄК почала перевірку конституційної реформи в Польщі

ЄК почала перевірку конституційної реформи в Польщі

1119
Ukrinform
Єврокомісія, відповідно до своїх повноважень, розпочинає попередню оцінку щодо стану верховенства права у Польщі.

Про це заявив у середу перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс за результатами засідання колегії єврокомісарів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Сьогодні ми вирішили, що Єврокомісія здійснить попередню оцінку з цього питання у рамках забезпечення верховенства права. Ми вирішили зробити цей крок на засадах наявної у нас інформації", - сказав віце-президент, який відповідає за верховенство права та дотримання Хартії про основоположні права Євросоюзу.

Він також повідомив, що найближчим часом здійснить візит до Варшави, щоб обговорити з польським керівництвом цю проблему.

Як відомо, у березні 2014 року Єврокомісія ухвалила рамкові засади із забезпечення верховенства права. Цей механізм застосовується у три етапи: попередня оцінка щодо стану верховенства права у країні-члені ЄС; надання рекомендацій; моніторинг виконання країною-членом цих рекомендацій. У випадку, якщо позитивного результату із дотримання рекомендацій та забезпечення верховенства права не буде отримано, Єврокомісія має право порушити це питання відповідно до ст. 7 Лісабонської угоди – "Просування та захист цінностей ЄС". За порушення європейських цінностей зазначена стаття передбачає навіть позбавлення права голосу країни-члена.

7 січня польський президент Анджей Дуда підписав закон, який передбачає призначення та звільнення керівників державних ЗМІ міністерством держмайна Польщі. Провладна більшість нещодавно також ухвалила у Сеймі та Сенаті закон, який ускладнює діяльність Конституційного суду. Ці кроки викликали протести польської громадськості та занепокоєння ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-