У Канаді розпочався тиждень вшанування жертв Голодомору

У Канаді розпочався тиждень вшанування жертв Голодомору

Укрінформ
Конгрес українців Канади оголосив про початок всеканадського тижня вшанування жертв Голодомору.

Як повідомили кореспондентові Укрінформу у Конгресі українців Канади, впродовж тижня по всій Канаді відбуватимуться численні заходи, присвячені підвищенню рівня освіченості населення щодо Голодомору та вшанування жертв цього злочину.

Так, в Гамільтоні та Оттаві пройдуть кінопокази документальних фільмів та відкриті уроки в школах, у Вінніпезі – лекція відомого професора, у Торонто депутати провінційного парламенту, члени української громади та небайдужі громадяни проведуть пам’ятні заходи у парку в середмісті. Столиця провінції Альберта місто Едмонтон у будівлі мерії пом’яне полеглих від геноциду українців, а канадський музей прав людини відкриє виставку, присвячену Голодомору. У неділю ж всі канадські міста, що мають українську громаду, проведуть траурні панахиди.

Окрім цього канадців закликають в неділю о 19:32 зупинитися на хвилину мовчання та запалити свічку в оселі.

В Конгресі українців Канади наголосили на важливості підвищення обізнаності пересічних канадців із актом геноциду українців - Голодомором.

«Завдяки нашим зусиллям федеральний уряд Канади визнав Голодомор актом геноциду, що дало поштовх усій міжнародній спільноті; таке ж рішення було ухвалене провінційними урядами більшості канадських провінцій. Ми і надалі повинні спрямовувати наші зусилля для поширення знань про Голодомор по всій Канаді та цілому світі, аби наступні покоління пам'ятали, вивчали та усвідомлювали ці трагічні сторінки нашої історії», - підкреслили у Конгресі

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-