Євросоюз припиняє пільговий режим для Придністров'я

Євросоюз припиняє пільговий режим для Придністров'я

Укрінформ
Європейський союз не планує продовження режиму преференційної торгівлі для економічних агентів і підприємств Придністров'я, термін дії якого закінчується 1 січня 2016 року.

Про це заявила в Кишиневі Єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальстрем, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Режим преференційної торгівлі ЄС з Придністровським регіоном закінчується 1 січня 2016 року, і цей режим не буде продовжено, як того бажають бізнесмени лівобережжя Дністра. Режим преференційної торгівлі буде замінений імплементацією Угоди про Зону вільної та всеосяжної торгівлі між Молдовою і Євросоюзом, що дає більш сприятливі економічні умови для торгівлі з країнами ЄС», - підкреслила Мальстрем.

Єврокомісар зазначила при цьому, що питання приєднання Придністров'я до Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом повністю залежить від влади невизнаного регіону.

Режим автономних торговельних преференцій для підприємств і економічних агентів Придністровського регіону застосовується Євросоюзом з 2008 року.

Офіційний Кишинів неодноразово звертався до влади невизнаного регіону з пропозицією приєднатися до підписаної Молдовою Угоди про Зону вільної торгівлі з ЄС, однак Тирасполь запрошення відкинув. Придністровська влада, зі свого боку, прагне інтеграції в Євразійський союз, наполягаючи на підписанні окремої від Молдови Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Експерти наголошують при цьому, що скасування режиму преференційної торгівлі може мати катастрофічні наслідки для економіки Придністров'я.

За статистичними даними, обсяги придністровського експорту в країни ЄС є вищим за показники експортних поставок в Росію і держави СНД.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-