Ключовим принципом при відбудові України має бути безбарʼєрність - експерти

Ключовим принципом при відбудові України має бути безбарʼєрність - експерти

Укрінформ
В Україні на сьогодні понад 3 млн людей мають інвалідність, тож ключовим принципом при відбудові має бути безбарʼєрність.

Про це сказала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час Українського будівельного конгресу, передає Укрінформ.

“Потрібно врахувати, кількість людей з інвалідністю в Україні постійно збільшується, в тому числі через бойові дії. Тому вимоги безбарʼєрності та інклюзивності при відбудові країни є вкрай важливими”, - сказала Жолнович.

Загалом, питання безбарʼєрності свідчить про високий соціально-економічний розвиток країни та є обовʼязковим правилом у будівництві для більшості країн Європи.

“Сьогодні безбар’єрність у сфері проєктування і будівництва – це про вияв поваги до людей, соціальну відповідальність та професійність ваших команд”, - сказала під час конгресу уповноважена Президента України з безбарʼєрності Тетяна Ломакіна.

Вона зауважила, що кожна людина, рано чи пізно, потребуватиме безбар’єрних просторів. Тому навіть попри ракетні обстріли та блекаути українцям варто впроваджувати правила інклюзивності вже зараз.

“Коли ми станемо старшими – будемо потребувати ліфту. Або коли з дитячим візком не зможемо потрапити до під’їзду власного будинку. Або коли під час повітряної тривоги не знайдемо маршруту до безпечного укриття. Особливо в умовах активних бойових дій, бар’єри, які раніше були не у фокусі, стали видимими”, - додала Ломакіна.

Першочерговою потребою України для впровадження правил безбарʼєрності є підтримка громадських ініціатив та організацій, спрямованих на підвищення інклюзивності в суспільстві.

“Системні перетворення у законодавстві, інфраструктурі та освіті необхідні для забезпечення інклюзивності та доступності для всіх груп населення”, - запевнив віцепрезидент девелоперської компанії UDP Роман Мельник.

Читайте також: Під час війни всі мають бути забезпечені роботою від держави - експерти

Окрім того, зі слів експертів, громади та бізнес повинні вкладати ресурси у створення безбар'єрних робочих місць та середовища в цілому, що допоможе забезпечити доступність для всіх, для цього варто використовувати міжнародний досвід.

Як повідомлялося, за даними Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, з усіх укриттів, облаштованих в Україні, лише 8% є безбарʼєрними. У Міністерстві планують вжити заходів, аби покращити наявні умови.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-