Миколаїв уклав угоду з NEFCO для реконструкції системи водопостачання

Миколаїв уклав угоду з NEFCO для реконструкції системи водопостачання

Укрінформ
Миколаїв уклав угоду з Північною екологічною фінансовою корпорацією – NEFCO – для реконструкції системи водопостачання у Корабельному районі міста.

Про це повідомив у Телеграмі міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, передає Укрінформ. 

“Знакова подія для Миколаєва! Миколаївська міська рада підписала грантову угоду з Північною екологічною фінансовою корпорацією – NEFCO для впровадження реконструкції системи водопостачання у Корабельному районі міста. Зауважу, що перша зустріч з цього питання відбулась менш як рік тому, і вже зараз – у квітні 2024 року, ми підписали фінансову угоду і будемо втілювати проєкт в життя”, - йдеться в дописі.

Сєнкевич зазначив, що в Миколаєві щоденно фіксуються пориви і самі труби потребують заміни, адже їхній термін експлуатації давно вийшов. Застарілим є і насосне обладнання.

За його словами, спочатку планується встановлення 55 головних лічильників з дистанційним збором даних у багатоповерхових будинках. Також замінять труби і насоси на трьох насосних станціях у Корабельному районі.

Читайте також: Данія направить420 мільйонів на відновлювальну енергетику та відбудову України

Він наголосив, що це – перший подібний великий проєкт, мета якого – зменшити втрати водопостачання і покращити послуги з водопостачання для населення спочатку одного району, а далі в планах масштабувати проєкт на все місто.

“Наголошую, що вибором підрядної організації та технічним супроводженням займатимуться наші партнери з NEFKO, а не міська рада. Хочу подякувати уряду Данії та народу Данії, який допомагає Миколаєву, а завдяки безпосередній участі посла Данії в Україні Оле Егберга Міккельсена нам вдається реалізовувати такі необхідні та важливі проєкти для міста”, - зауважив Сєнкевич.

Читайте також: У Миколаєві погіршилася якість водопровідної води

Як повідомляв Укрінформ, директор МКП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко повідомив, що централізоване постачання питної води у Миколаєві можна очікувати не раніше 2025 року.

Питна вода у кранах миколаївців зникла 12 квітня 2022 року через перебитий загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. 

Північна екологічна фінансова корпорація (англ. Nordic Environment Finance Corporation, NEFCO) – організація, створена в 1990 році п'ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Надає фінансову підтримку різним екологічно важливим проектам, головним чином, у країнах Центральної і Східної Європи, включаючи Україну, Білорусь і Росію.

Фото: nefco.int

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-