Швеція готова й надалі допомагати Україні з відновленням енергетики - віцепрем’єрка

Швеція готова й надалі допомагати Україні з відновленням енергетики - віцепрем’єрка

Фото
Укрінформ
Швеція вже надала значну підтримку українській енергетиці у вигляді енергетичного обладнання і готова й надалі допомагати для проведення ремонтів і відновлення.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр, міністр енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебба Буш під час зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міненерго

«Останні атаки на енергосистему України є дуже гарним свідченням для нас у Європі того, наскільки важлива стійкість енергосистеми для підтримки життєдіяльності наших країн. І ми раді тому, що навчаємося завдяки лідерству енергосектору України, як підтримувати стійкість енергосистеми», - зазначила віцепрем'єрка.

Ключовою темою зустрічі стало продовження підтримки України у війні з російським агресором зі шведської сторони, допомога українському енергосектору, а також напрямки поглиблення співпраці у галузях атомної енергетики та відновлюваних джерел енергії.

За словами Буш, Швеція готова й надалі допомагати Україні з відновленням енергетики.

Читайте також: Збитки енергосистеми без урахування останньої атаки становлять $11,5 мільярда - Міненерго

Повідомляється, що з березня 2022 року в Україну зі Швеції надійшло 97 вантажів енергетичного обладнання загальною вагою понад 1 126 тонн, до яких увійшли 222 генератори, трансформатори струму і напруги та інше електроенергетичне й газове устаткування для виконання відновлювальних робіт. Крім цього Швеція внесла 25,27 млн євро до Фонду підтримки енергетики України.

Очільник Міненерго розповів, що росіяни відновили масовані атаки на українську енергетичну інфраструктуру. Внаслідок атаки 22 березня, яка стала наймасованішою за два роки повномасштабною війни, було завдано значної школи об’єктам генерації і передачі електроенергії. Після цього ворог продовжує атакувати енергетику на локальному рівні, зокрема цієї ночі було запущено ворожі дрони по об’єктах енергетики на Одещині.

«Ми дякуємо нашим міжнародним партнерам і безпосередньо Швеції за підтримку українського енергосектору у вигляді обладнання і внесків до Фонду підтримки енергетики України. Наразі ми оцінюємо наслідки останніх атак і незабаром сформуємо список актуальних потреб в обладнанні і устаткуванні для виконання відновлювальних робіт», - зазначив Галущенко.

Як повідомляв Укрінформ, із початку роботи Фонду підтримки енергетики України на його рахунки фактично надійшло 396,4 млн євро від донорів.

Фото: Міненерго

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-