Уряд спростив ввезення обладнання для проєктів із значними інвестиціями

Уряд спростив ввезення обладнання для проєктів із значними інвестиціями

Укрінформ
Кабінет Міністрів вдосконалив порядок ввезення обладнання та комплектуючих для інвестиційних проєктів із значними інвестиціями.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Відбудова України неможлива без залучення коштів приватних інвесторів. Тому одним із напрямків роботи є залучення проєктів із значними інвестиціями у реальний сектор економіки. Цього року на їхню підтримку в бюджеті закладено 3 млрд грн. Кошти будуть надаватись інвесторам, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю. А прийняті урядом зміни до Порядку ввезення обладнання та комплектуючих мають спростити початок реалізації проєктів із значними інвестиціями», - пояснив заступник міністра економіки України Володимир Кузьо.

За його словами, це має стати сигналом для інвесторів, які вже готуються розпочинати роботу в Україні.

Зокрема урядовою постановою внесено зміни щодо: уточнення стосовно строків подачі переліку та обсягів ввезення товарів як заявником, так і інвестором із значними інвестиціями, відповідності переліку та обсягів ввезення товарів, які подаються заявником, положенням проєкту спеціального інвестиційного договору, щодо умов якого досягнуто згоди відповідно до законодавства та розширення підстав відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів при його перегляді за письмовим зверненням інвестора із значними інвестиціями.

Читайте також: У Мінекономіки очікують $90 мільярдів інвестицій у виробничі підприємства за 10 років

У Мінекономіки нагадують, що підприємці, які реалізують проєкти із значними інвестиціями, мають право отримати від держави декілька видів підтримки, які становлять до 30% від суми інвестпроєкту. Зокрема: переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності, бюджетне фінансування будівництва інженерно-транспортної інфраструктури (дороги, підключення до інженерних мереж), податкові пільги, звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва та безмитне ввезення необхідного обладнання.

Як повідомлялося, до проєктів із значними інвестиціями відносяться інвестпроєкти на суму від 12 млн євро. Інвесторам потрібно створити принаймні 10 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 50% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік або 30 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 30% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік. Або ж 50 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 15% вище середньої заробітної плати в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік.

Фото: ДБР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-