Міжнародна група економістів розробила рекомендації для швидкого відновлення України

Міжнародна група економістів розробила рекомендації для швидкого відновлення України

Укрінформ
Консультативна рада з економічної політики, до якої увійшли провідні українські та міжнародні економісти, розробила рекомендаційний документ для міжнародної спільноти де зібрана низка рекомендацій для вироблення ефективної політики відбудови України під час війни та після перемоги.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Попри те, що війна триває, уряд України вже зараз працює над відновленням країни. Масштаби руйнувань потребують комплексних підходів та потужної міжнародної підтримки. Тому я вдячна Консультативній раді з економічної політики, провідним світовим економістам за розробку конкретних кроків для партнерів щодо підтримки України», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона висловила сподівання, що ця робота стане додатковим стимулом для міжнародної спільноти продовжити активно підтримувати українську економіку та закладати базу для її відбудови

Співавтори документа «Фінансування демократії: Чому і як партнери повинні підтримувати Україну» пропонують структурувати угоду між партнерами та Україною таким чином, щоб побудувати довіру та найбільш ефективний механізм для перемоги України у війні та перетворення України на партнера ЄС.

У зазначеному документі економісти визнають позитивні кроки, такі як запуск Українського фонду (Ukraine Facility) – фінансового інструменту для підтримки України на суму в 50 млрд євро на наступні 4 роки, а також міжвідомчої Координаційної платформи донорів.

«Україна – держава з ліберальною демократією, яка прагне втілити у своїх інститутах повагу до прав і свобод людини в демократичному суспільстві, верховенство права, зокрема через повноправне членство в ЄС», - йдеться в документі.

Водночас висловлюється занепокоєння дотриманням термінів початку програми та зобов'язаннями з фінансової підтримки інших партнерів, умовами, що висуваються Україні для отримання підтримки тощо.

«Захист і відбудова України вимагають значних військових зусиль і масштабної програми реконструкції, що потребує безпрецедентної підтримки з боку партнерів протягом тривалого періоду», - зазначено в тексті документа.

Читайте також: Нова глава ЄІБ назвала пріоритетом надання фінпідтримки для відновлення України

Зокрема, експерти запропонували угоду про «фінансування демократії», яка могла б надати необхідні гарантії партнерам, встановити обмежений перелік умов для України, які є узгодженими та реалістичними для виконання в різні періоди війни, покращити загальну координацію і, таким чином, зменшити навантаження на Уряд, основна увага якого зосереджена на обороні країни.

Завдання з боку України, на переконання експертів, повинні охоплювати відновлення, спираючись на програму Ukraine Facility, ефективну імплементацію цієї програми, а також прозорість та підзвітність щодо використання ресурсів.

Як повідомлялось, вторгнення Росії в Україну завдало збитків, оцінених Світовим банком у 411 млрд дол.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-