Перші заявники, які втратили оселі через підрив росіянами Каховської ГЕС, отримали житлові сертифікати

Перші заявники, які втратили оселі через підрив росіянами Каховської ГЕС, отримали житлові сертифікати

Укрінформ
У Херсонській громаді першим шести заявникам, які втратили оселі через підрив росіянами Каховської ГЕС, погодили надання компенсації - житлових сертифікатів на загальну суму майже 9 млн грн.

Про це повідомив у Телеграмі начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, передає Укрінформ.

«Робота комісії із розгляду заяв та нарахування компенсацій за знищене внаслідок збройної агресії РФ житло триває. Першим 6 заявникам, житло яких знищене через підтоплення після підриву греблі Каховської ГЕС, погоджено надання компенсації - житлових сертифікатів на загальну суму майже 9 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, на засіданні комісії погоджено надання компенсації двом заявникам, житло яких знищене внаслідок обстрілів, на загальну суму понад 2,2 млн грн.

В міській військовій адміністрації зауважили, що отримувачам компенсацій за знищені внаслідок обстрілів оселі засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна будуть сформовані сертифікати на придбання житла у будь-якому населеному пункті України.

Читайте також: Що робити постраждалим від війни громадам: з чого почати відновлення міст та сіл України

Матеріали по отримувачах компенсації за знищені внаслідок підтоплення помешкання передадуть розпоряднику коштів - Херсонській обласній державній адміністрації для подальшого фінансування.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 6 червня 2023 року російська армія підірвала греблю Каховської ГЕС, спричинивши затоплення частини Херсонської та Миколаївської областей і водночас критичне обміління Каховського водосховища.

Читайте також: Релокована активність: як переселенці з Херсонщини допомагають ЗСУ та землякам

Кабінет Міністрів та ООН оцінюють розмір збитків від підриву Каховської ГЕС у понад 11 млрд доларів, найбільшої прямої шкоди завдано енергетичному та житловому секторам.

Держава виплачує допомогу жителям Херсонщини, чию городину знищила повінь унаслідок теракту на Каховській ГЕС. За одну сотку заявникам компенсують 3318 грн. Максимальний розмір виплати компенсації - 99 540 грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-