Електронна система DREAM забезпечить прозорість повоєнної відбудови – Мінвідновлення

Електронна система DREAM забезпечить прозорість повоєнної відбудови – Мінвідновлення

Укрінформ
Успішне впровадження державної електронної екосистеми DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) допоможе зробити процес повоєнного відновлення прозорим, зрозумілим та підзвітним.

На цьому наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний під час спеціальної дискусії Українського жіночого конгресу “Участь жінок у відбудові України”, передає кореспондент Укрінформу.

За словами посадовця, готуючись до масштабної відбудови, маємо розуміти, що йдеться не лише про відновлення житлових, інфраструктурних та промислових об’єктів, а про створення комплексного середовища для гармонійного розвитку людей і громад.

“Відновлення - це не стільки про дороги, будинки й мости. Це, передовсім, про людей. Про їхні життя, про умови їхнього проживання на деокупованих територіях. Це і підприємництво, і робочі місця, і все необхідне, щоб жити, а не просто виживати після збройної агресії у деокупованих населених пунктах, де окрім оновлених будинків з красивими вікнами, нічого немає й нічого не відбувається”, - пояснив Комірний.

Він розповів, що протягом останніх шести місяців команда Мінвідновлення готувала основу для такої комплексної відбудови та масштабної модернізації країни. Поміж головних завдань — зробити процес відновлення прозорим, зрозумілим та підзвітним. Аби продемонструвати українцям, що відновлення відбувається з урахуванням усіх їхніх потреб і побажань, та переконати міжнародних партнерів, що надані ними гроші витратили не даремно.

Читайте також: Платформа DREAM дозволяє простежити кожен проєкт відновлення України - Шуляк

“Працюємо над системою, яка буде моніторинговим майданчиком для всіх проєктів відбудови. Ця ідея з’явилася торік в іншої заступниці міністра Олександри Азархіної після того, як почали впроваджувати Реєстр пошкодженого і знищеного майна. Реєстр буде, ми розумітимемо, які в країні руйнування. А що далі? Як це все відбудовуватиметься та як контролювати процес? Тоді й почали думати про втілення ідеї створення такої цифрової системи”, - розповів заступник міністра.

Він запевнив, що система DREAM досить проста для розуміння, але доволі ґрунтовна і комплексна. Вона допоможе стежити за процесом відновлення із самого початку - від оцінювання збитків і народження ідеї проєкту до його втілення. При цьому Комірний переконаний: важливо, що ідеї мають зароджуватися на місцях. Бо місцеві громади краще розуміють, що і як відбудовувати, яким вони бачать свій регіон і свої населені пункти. Далі - проєктування, пошук фінансового ресурсу, незалежний технічний контроль та інші процеси.

“Це дозволить на кожному етапі бачити, що відбувається з проєктом, чи не змінилася його кошторисна вартість. Якщо змінилася, то чому, хто за це відповідальний, хто здійснював перші проєкті роботи та чому він припустився помилок, раптом вони виникнуть. Якщо ж все гаразд, маємо розуміти: чи встигаємо з термінами, якщо не встигаємо, то чому. Люди повинні заздалегідь розуміти, коли вони зможуть заїхати в оновлене житло, коли їхні діти підуть у відбудовану школу й так далі. З точки зору партнерів — це можливість переконатися, що надані ними гроші витратили недарма”, - підсумував Комірний.

Читайте також: При Мінвідновленні створюють Проєктний офіс DREAM

Як повідомлялося, у травні в Україні створили державну електронну екосистему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management), яка забезпечить єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови: від фіксації збитків – до здачі готових об’єктів в експлуатацію. Станом на кінець червня в системі зареєстровано понад 6 тисяч проєктів та проєктних ідей з відбудови країни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-