Французька компанія допоможе побудувати сучасні електромережі у Запорізькій області

Французька компанія допоможе побудувати сучасні електромережі у Запорізькій області

Укрінформ
У Запорізькій області стартує проєкт побудови сучасних електромереж згідно з меморандумом про співпрацю з французькою компанією EDF International Networks.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

«Реалізація «Дорожньої карти інтелектуальних мереж для України» у Запорізькій області є великим викликом і великою можливістю. Це може стати вітриною відбудови доступних мереж майбутнього з якісними клієнтськими послугами і операціями. Важливо забезпечити фізичний розвиток мереж, оптимізувати операційні витрати, при цьому підвищуючи ефективність мереж і мінімізувавши втрати електроенергії», - наголосив заступник міністра енергетики Ярослав Демченков.

Зазначається, що після успішної реалізації пілотного проєкту в Запорізькій області відповідний досвід співпраці для відновлення розподільних мереж планується впровадити і в інших регіонах України.

За словами Демченкова, інвестиції у розвиток систем розподілу сприятимуть також залученню коштів для суміжних сервісів, наприклад, розвитку систем накопичення енергії, балансування, мікромереж та електромобільності.

«Системи розподілу – один із видів об’єктів енергетичної інфраструктури, який зазнав найбільших пошкоджень внаслідок російських атак. Економічна відбудова країни ставить високі вимоги і до майбутніх мереж. Вони мають бути стійкими, гнучкими, ефективними і надійними, інтегрованими відповідно до потреб розбудови нових об’єктів економіки та генерації, зокрема ВДЕ, і задовольняти у повному обсязі попит на розподіл електроенергії. Співпраця з нашими французькими партнерами допоможе реалізувати відповідні завдання та наблизити стандарти послуг з розподілу до найкращих показників міжнародних практик», - додав заступник міністра енергетики.

Читайте також: Проєкт «Пліч-о-пліч»: регіони України об'єдналися, щоб відбудувати Херсонщину

Як повідомлялося, у червні 2023 року в межах робочого візиту міністра енергетики України Германа Галущенка до Парижа Міненерго і провідна компанія на світовому ринку з розподілу електроенергії EDF International Networks уклали меморандум про співпрацю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-