На відновлення пошкодженого житла на Херсонщині потрібно близько $70 мільярдів - експерт

На відновлення пошкодженого житла на Херсонщині потрібно близько $70 мільярдів - експерт

Укрінформ
Для відновлення житла у Херсонській області, пошкодженого внаслідок обстрілів і затоплення, знадобиться близько 60-70 мільярдів доларів.

Таку думку Українському радіо висловив директор науково-технічного центру Академії будівництва Іван Перегінець, передає Укрінформ.

"Відновлення 60 млн квадратних метрів, які ми втратили сьогодні від бойових дій, плюс відновлення будинків, пошкоджених від затоплення, у грошовому еквіваленті становитиме 60-70 млрд доларів", - зазначив Перегінець.

Він зазначив, що Україна очікує отримати від міжнародних донорів на повоєнну відбудову майже трильйон доларів. Тож, на думку експерта, в країні буде достатньо коштів для того, щоб відновити і побудувати житло. Однак проблемою може стати брак кваліфікованих і досвідчених будівельників, інженерних, проєктних ресурсів.

"Україна зараз на слуху в усього світу, і ті великі кошти, які прийдуть нам на відновлення, ми б радили спрямувати на будівництво нового житла, яке б відповідало стандартам комфорту, енергозбереження, екологічності. Інша проблема, про яку ми б’ємо на сполох, - це те, що на відновлення потрібна ціла армія ― мільйон-півтора будівельників. І триватиме процес протягом 5-10 років", - зазначив експерт.

На думку Перегінця, уже зараз створювати реєстри будівельників різних спеціальностей, заохочувати людей до участі у відновленні. Це, крім іншого, сприятиме поверненню наших громадян з-за кордону. Також експерт рекомендує більшу увагу звернути на нове будівництво, а не на реставрацію критично постраждалих будинків.

При цьому він підкреслює, що у місцевостях, де вода відступила, а місцеве та військове керівництво дали дозвіл, людям варто повертатися до своїх підтоплених будинків, але не жити в них.

Читайте також: В Україні почали розробляти план відбудови громад, постраждалих від підриву Каховської ГЕС

"Повертатися потрібно, але проживати не можна. Ви є власником свого житла і маєте бути ініціатором проведення обстежень, перебувати поруч із головою своєї громади, вимагати, щоб обстеження проводилися. А також отримувати виплати, які затвердив Кабмін ― це понад 560 млн гривень, тобто по 5 тисяч гривень на кожну людину. Щоб отримати ці кошти, треба бути безпосередньо на місці. Але не можна вселятися, доки не буде відповідних обстежень. Навіть якщо вода підтопила зовсім трохи, з точки зору санітарного стану це може бути небезпечно", - зазначив Перегінець.

Як повідомляв Укрінформ, 6 червня російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС, спричинивши затоплення близько 4 тисяч будинків у понад 40 населених пунктах Херсонщини.

Від початку повномасштабного вторгення частина області перебуває під російською окупацією, а звільнені території постійно зазнають обстрілів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-