В Україні почали розробляти план відбудови громад, постраждалих від підриву Каховської ГЕС

В Україні почали розробляти план відбудови громад, постраждалих від підриву Каховської ГЕС

Укрінформ
Розпочато формування реєстрів громад, які постраждали внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС, а також розробляється план відновлення цих територій.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, передає Укрінформ.

Як зазначається, нині триває опитування органів місцевого самоврядування щодо потреб громад, які постраждали від підриву Каховської ГЕС. Вся інформація передається міжнародним донорам і партнерам, які спільно з українським урядом надаватимуть необхідну допомогу.

«Це потрібно для того, щоб розуміти реальні потреби у відновленні водопостачання, водовідведення, теплопостачання, а також відбудови закладів охорони здоров’я і житла. Головні пріоритети – забезпечення населення питною водою, товарами першої необхідності та медикаментами у достатній кількості. Далі – відбудова критичної, соціальної та транспортної інфраструктури, аби мешканці постраждалих територій змогли повернутися до своїх домівок. Наразі ми збираємо дані щодо невідкладних заходів - до кінця 2023 року, заходів, що потребують виконання у короткостроковій перспективі - протягом 2024-2025 років, та довгострокових заходів - 2026-2030 років», - сказала заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна.

Читайте також: На Херсонщину направлять 150 спеціалістів для проведення технічного обстеження постраждалого житла

Також, згідно з повідомленням, під час перебування на Херсонщині експертна група передала гуманітарну допомогу Херсонській обласній комунальній аварійно-рятувальній службі.

До експертної групи увійшли представники Мінінфраструктури, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, Київської школи економіки, Вокс Україна, Команд підтримки реформ (RST) та волонтерських організацій.

Як повідомлялося, уряд виділив понад 980 млн грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на виплати компенсацій за пошкоджені та зруйновані внаслідок повені будинки на Херсонщині.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-