До Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна вже внесли понад 15 тисяч заявок – Шмигаль

До Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна вже внесли понад 15 тисяч заявок – Шмигаль

Укрінформ
До Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна вже внесено понад 15 тисяч заявок постраждалих.

Про це Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на засіданні уряду, передає Укрінформ.

«Ми продовжуємо програму допомоги на ремонт пошкодженого майна єВідновлення. На сьогодні вже подано понад 15 тисяч заяв, регіони активно створюють комісії та розглядають заяви від власників пошкоджених об’єктів нерухомості. Тому сьогодні допрацьовуємо деталі, аби програма діяла максимально ефективно та зрозуміло для наших громадян», - сказав Шмигаль.

За його словами, тепер заявку для отримання коштів на ремонтні роботи зможуть подати й ті, у кого немає Дії або смартфона. Потрібно буде звернутися в ЦНАП або до органу соцзахисту у своїй громаді, і там допоможуть заповнити заявку.

«Ми деталізуємо питання щодо оскарження дій чи бездіяльності комісій, які, власне, займаються обстеженням пошкодженого майна. Також для консультацій по програмі єВідновлення можна буде звернутися на урядову гарячу лінію за номером 15-45», - підкреслив глава уряду.

Він нагадав про те, що влада обіцяла, що допомога до 200 тисяч гривень для ремонту пошкодженого майна стане лише першим кроком у великій програмі відновлення житла. «Адже тисячі українських родин повністю втратили свої домівки. Багато випадків, коли просто немає чого ремонтувати. Тому запускаємо другий етап програми єВідновлення. Це компенсація за зруйноване житло. Сьогодні затвердимо постанову та формулу, за якою буде виплачуватися відповідна компенсація», - підкреслив він.

Прем’єр-міністр уточнив те, що кошти можна буде витратити на будівництво будинку. У такому випадку виплата грошових коштів відбуватиметься безпосередньо на рахунок. Також на придбання квартири, іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифікату.

«Розмір компенсації буде розраховуватися Комісією за спеціальною формулою, яка враховуватиме регіон розташування знищеного об’єкта, рік забудови, площу об’єкта тощо. Передбачаємо також принцип, що розмір компенсації встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі згідно з його місцезнаходженням», - сказав Прем’єр-міністр.

Всі деталі по коефіцієнтах та виплатах Міністерство інфраструктури роз’яснить найближчим часом.

Читайте також: Уряд запускає процес компенсації за зруйноване житло – Шмигаль

Як повідомляв Укрінформ, 19 травня Шмигаль заявив про те, що Кабінет Міністрів готується до етапу виплати компенсацій українцям за зруйноване житло, яке не підлягає ремонту.

Фото: Денис Шмигаль/Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-