Данія готова приєднатися до реконструкції та відновлення України – Мінекономіки

Данія готова приєднатися до реконструкції та відновлення України – Мінекономіки

Укрінформ
Україна та Данія обговорили інструменти фінансової підтримки української економіки через програми пільгового кредитування, а також залучення інвестицій та питання відбудови зруйнованої інфраструктури України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Ми раді вітати уряд Данії, який готовий приєднатися до реконструкції та відновлення України, використовуючи такі інструменти, як програми фінансового гарантування кредитів. Данія стала одним з найбільших спонсорів України за фінансовою допомогою, чия підтримка позитивно вплинула на українську економіку, враховуючи наслідки війни», - зазначив заступник міністра економіки Олександр Грибан.

Фото: me.gov.ua

Він зазначив, що Україна розраховує на підтримку Королівства Данія у питанні розмінування територій, зокрема щодо використання данських технологій та залучення операторів з розмінування. Швидке розмінування територій забезпечить функціонування українського аграрного сектору та сприятиме реалізації експортного потенціалу країни.

Також представники Мінекономіки подякували данській стороні за ініціативу з відбудови Миколаївської області. Область потребує швидкого відновлення зруйнованого під час війни житлового фонду, освітньої, медичної інфраструктури, житлово-комунального господарства. Завдяки данському державно-приватному партнерству в області реалізують проекти з використанням данських технологій, таких як зелений перехід, водопостачання, судноплавство, транспорт, інфраструктура та ін.

Читайте також: Україна розраховує, що Данія приєднається до «повітряної коаліції» - Шмигаль

У ході зустрічі сторони зосередились на пошуку моделі фінансової підтримки, яку Данія може надати Україні для подальшого відновлення. Зокрема, розглядається програми фінансового гарантування кредитів за підтримки Фонду експорту та інвестицій Данії (EIFO) та надання грантів на державний сектор. Також йдеться про інвестиції у приватний сектор. Так, сторони домовились продовжити працювати над новими програмами підтримки та презентувати результати у ході візиту української делегації до Королівства Данія.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Данії заявив, що цього року створить фонд у 7 млрд данських крон (1,01 млрд доларів США) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-