Перші компенсації за зруйноване росіянами житло люди можуть отримати в травні - Шуляк

Перші компенсації за зруйноване росіянами житло люди можуть отримати в травні - Шуляк

Ексклюзив
Укрінформ
Українці можуть отримати перші компенсації за зруйноване або пошкоджене внаслідок російської агресії житло вже в травні.

Таке очікування заступниця керівника фракції "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк висловила в коментарі Укрінформу.

Вона розповіла, що з моменту набрання чинності законом “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації” (№7198), Кабінету Міністрів надається рівно два місяці, щоб розробити всі необхідні нормативно-правові акти для його реалізації.

Читайте також: З міста Часів Яр на Донеччині евакуювали всіх дітей

Шуляк зауважила, що впродовж цього часу реєстр пошкодженого або зруйнованого майна буде наповнюватися як громадянами, так і громадами. “З одного боку громадяни подаватимуть через Дію інформаційні повідомлення про зруйноване або пошкоджене майно, через ЦНАПи, через центри соціального захисту, за допомогою нотаріусів. З іншого боку цей реєстр буде наповнюватися не тільки щодо житла, а загалом стосовно всіх зруйнованих об‘єктів з боку громад”, — пояснила депутатка.

Вона підкреслила, що для виплати компенсацій будуть використовуватися кошти Фонду з ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації, який створено минулого року. Шуляк уточнила, що в ньому вже є перші кошти — 17 мільярдів гривень, які здебільшого сформовані за рахунок арештованих грошей “дочки” сбербанку рф, що працювала в Україні. Окрім того, за її словами, на 2023 рік державним бюджетом передбачено фінансування цього Фонду в розмірі 52,5 млрд грн.

“Ми очікуємо, що до Фонду також буде направлений і прибуток Національного банку України, про що раніше говорив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Ідеться про 35,5 мільярда гривень”, — додала народна депутатка.

Читайте також: Шуляк: Удосконалення законодавства допоможе врегулювати відносини між центральною та місцевою владою

Водночас Шуляк висловила сподівання, що перші компенсації за зруйноване або пошкоджене житло люди зможуть отримати вже в травні. “Ми очікуємо травень, тому що Кабінет Міністрів готував відповідні постанови, поки закон підписувався Президентом. Паралельно проводились роботи з громадами щодо роботи безпосередньо з реєстром. Я сподіваюсь, що вже в травні перші компенсації люди зможуть отримати”, — підсумувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 23 лютого 2023 року ухвалила закон, який запроваджує механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене житло внаслідок російської агресії в Україні.

Документом визначаються правові та організаційні засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, починаючи з 24 лютого 2022 року. Закон не поширюватиметься на об’єкти, що на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.

17 березня Президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-