Сейм Латвії закликає до повної ізоляції росії

Сейм Латвії закликає до повної ізоляції росії

Заява
Укрінформ
Напередодні річниці початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну латвійський парламент ухвалив заяву, в якій наголошується на підтримці України, засуджуються злочини росії, а також міститься заклик до всеосяжної ізоляції рф.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на національного мовника LSM.

За ухвалення заяви «До річниці агресивної війни росії проти України», підготовленої парламентською Комісією із закордонних справ, проголосували 78 депутатів (зі ста). Дев'ять присутніх на засіданні депутатів партії "За стабільність!" у голосуванні не брали участі.

У заяві наголошується на підтримці Латвією територіальної цілісності України, підкреслюється, що агресія росії є порушенням Статуту ООН. Сейм закликає міжнародну спільноту терміново та суттєво посилити політичну, економічну, військову та інші види допомоги Україні.

Голова комісії із закордонних справ Ріхардс Колс підкреслив, що тільки переможена, демілітаризована Росія та повністю звільнена Україна – суверенна та неподільна в межах її визнаних кордонів – можуть забезпечити довгострокову стабільність та міцний мир.

«Якщо ми хочемо забезпечити перемогу України та стратегічну поразку росії, ми більше не повинні зволікати чи відкладати поставку військової техніки та боєприпасів, бо кожна затримка постачання зброї чи боєприпасів продовжує війну та практично означає більше жертв серед цивільного населення, нові руйнування та страждання», — сказав Колс.

Парламентарі вимагають, щоб росія негайно припинила всі військові дії в Україні та вивела всі сили та військову техніку з її території без будь-яких умов. Сейм виступає за необхідність розробки на рівні Європейського Союзу правового режиму, який дозволить його членам використати заморожені російські активи для відновлення України та компенсації жертвам агресії.

Депутати закликають євроатлантичну спільноту та партнерів домагатися всеосяжної міжнародної ізоляції росії, у тому числі щодо членства у Раді Безпеки ООН. Також необхідно добиватися повної відповідальності росії за порушення міжнародного права та тяжкі злочини, які рф, підконтрольні їй формування та союзники вчинили під час агресії проти України, включаючи створення спеціального міжнародного трибуналу щодо цих злочинів.

У заяві йдеться, що росія сьогодні є найбільшою загрозою миру та міжнародному праву і в Європі, і в усьому світі, а підтримка та надання росії зброї для ведення війни в Україні, вбивств українських громадян є підставою для визнання білорусі та Ірану співучасниками порушень міжнародного права, тяжких злочинів та актів тероризму, які росія вчиняє проти України.

Читайте також: У Генштабі ЗСУ вважають, що стратегічна поразка росії є невідворотньою

Як повідомляв Укрінформ, підтримка населенням Латвії України в її боротьбі з російською агресією, прийом українських біженців і вступ до ЄС і НАТО зростає. У лютому 2023 року 82% населення Латвії заявили, що повністю або скоріше підтримують боротьбу України за незалежність і свободу. Це на 6 процентних пунктів більше, ніж у березні 2022-го.

Zane Bitere, LETA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-