Італійський фонд допоміг відновити в Ірпені чотири багатоквартирні будинки

Італійський фонд допоміг відновити в Ірпені чотири багатоквартирні будинки

Укрінформ
Італійський фонд Terre des Hommes Italia у межах співпраці з представниками проєкту Irpin Reconstruction Summit допоміг відновити в Ірпені чотири житлові багатоквартирних будинки, які постраждали внаслідок воєнних дій. Щонайменше 1 192 особи отримали відремонтоване житло.

Про це повідомив в Укрінформі міський голова Ірпеня Олександр Маркушин під час брифінгу «Ремонт житлових будинків в Ірпені: результати та плани».

«Після повного звільнення міста, ми провели Irpin Reconstruction Summit, де планували зібрати фахівців, які допоможуть нам відновити зруйновану інфраструктуру. І відгукнулися близько 300 архітекторів. Після цього ми почали проєктування. Наразі спільно з партнерами нам вдалося реконструювати чотири багатоквартирні будинки, які постраждали від російського вторгнення. На їх відновлення спрямовано фактично $700 тисяч доларів», - зазначив Меркушин.

За словами міського голови, відновлення будинків тривало близько чотирьох місяців. За цей час робітники замінили пошкоджені вікна та покрівлю, утеплили помешкання, а також встановили дахові котельні й виконали фасадні роботи. Завдяки цьому щонайменше 1 192 особи у 450 квартирах Ірпеня вже отримали можливість знову жити у власних домівках.

Маркушин уточнив, що, окрім помешкань, які були відновлені спільно з партнерами, торік також відремонтовано 120 будинків приватного сектору та 304 багатоквартирних із 524, які пошкоджені внаслідок воєнних дій. Ще 39 – повністю знищені та потребують демонтажу. Відбудова всієї інфраструктури Ірпінської громади коштуватиме майже $1 мільярд.

«На сьогодні в держави немає можливості витрачати все на відновлення пошкодженої інфраструктури, є пріоритет – наша перемога. Цей проєкт є позитивним досвідом відновлення, а тому ми хочемо поділитися ним з іншими міськими головами. Він демонструє, як потрібно рухатись та які необхідно робити перші кроки. Зараз відбудови потребують іще багато житлових будинків. Плануємо і надалі співпрацювати з партнерами», - додав Маркушин.

Читайте також: Україна та Італія започаткують нове двостороннє енергетичне партнерство - Галущенко

Житлові комплекси відновили коштом проєкту Critical winterization repairs of residential dwellings in the city of Irpin, Kvivska Oblast, який реалізував фонд Terre des Hommes Italia у співпраці з офіційною робочою групою Ірпінської міської ради IRS та громадською організацією «Центр суспільних комунікацій». Проєкт фінансувався Ukraine Humanitarian Fund (UHF).

Як повідомлялось, мінімальні цьогорічні потреби України в коштах – $38 мільярдів для фінансування дефіциту бюджету та $17 мільярдів на першочергове відновлення. Наразі потреба в інфраструктурному відновленні вже перевищила $700 мільярдів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-