УВКБ ООН поставить в Україну 50 тисяч комплектів для аварійного ремонту пошкодженого житла

УВКБ ООН поставить в Україну 50 тисяч комплектів для аварійного ремонту пошкодженого житла

Укрінформ
УВКБ ООН планує поставити в Україну 50 тисяч комплектів будматеріалів для аварійного ремонту житла для родин, чиє житло зазнало ушкоджень внаслідок війни.

Про це заявила представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг під час зустрічі з кореспондентом Укрінформу.

"Ми плануємо поставити 50 тисяч комплектів для аварійного ремонту житла цього року", - сказала Ліндхольм Біллінг.

Вона зауважила, що вже близько двох тисяч таких комплектів та будматеріалів, зокрема брезент, плівка для вікон, дерев’яні балки та цвяхи, були передані мешканцям Ірпеня, Бучі, Бородянки та Макарова, чиї будинки постраждали під час війни. За словами представниці УВКБ ООН в Україні, переважна частина матералів були закуплені на українському ринку за тендерними процедурами, адже це складова підтримки місцевого ринку й економіки, а решта імпортовані.

Ще один напрям, де УВКБ ООН працює, щоб допомогти людям, які постраждали від війни, - відбудова пошкодженого житла, зазначила Ліндхольм Біллінг.

"Ми плануємо розпочати з Ірпеня, Бородянки, Макарова і зосередитися на допомозі з ремонтом приватних будинків, у яких живуть найбільш незахищені верстви населення, а саме особи з інвалідністю, багатодітні родини, сім’ї з дітьми з особливими потребами. Намагатимемось розпочати якомога швидше, оскільки зима не так далеко, тож житлове питання стає одним з найнагальніших", - переконана Представниця УВКБ ООН в Україні.

Як зазначалося на зустрічі, за оцінкою Київської школи економіки, яка спирається на дані місцевої влади, станом на середину травня загальна площа зруйнованого житла на тих територіях, до яких наразі є доступ, зокрема у Харківській, Сумській, Чернігівській, Житомирській, а також у деяких районах центру і заходу України, становила 38,5 млн квадратних метрів.

У контексті допомоги із житлом Ліндхольм Біллінг поінформувала, що одним із пріоритетів для УВКБ ООН в Україні є допомога центральній та місцевій владі з ремонтом приміщень, які могли б слугувати як колективні центри, таких як санаторії, де могли б знайти тимчасовий прихисток люди із захоплених територій. Відповідаючи на запитання Укрінформу, вона повідомила, що початковий бюджет програми житлової підтримки, яка включає набори для аварійного ремонту житла та ремонт житлових приміщень, становить 35 млн доларів.

"Ми постійно наголошуємо донорам про те, що житло є ключовим пріоритетом для населення, яке постраждало внаслідок війни. Усім потрібне безпечне й гідне місце для життя", - зазначила представниця УВКБ ООН в Україні.

Читайте також: Верещук обговорила з делегацією УВКБ ООН фінансову підтримку й житлові проблеми переселенців

Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад і територій України та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців 19 квітня підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає співпрацю задля підтримки внутрішньо переміщених осіб, зокрема щодо пошуку стійких і доступних житлових рішень.

Фото: УВКБ ООН: Макарів, Київська область, травень 2022 р./А.Батуль

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-