Олена Зеленська подякувала ВООЗ за підтримку України у воєнний час

Олена Зеленська подякувала ВООЗ за підтримку України у воєнний час

Фото
Укрінформ
Олена Зеленська під час зустрічі з директором Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я доктором Гансом Клюге подякувала ВООЗ за підтримку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Перша леді подякувала ВООЗ за допомогу обладнанням, технікою, медикаментами, та участь у розслідуваннях воєнних злочинів росіян щодо медиків та руйнування установ.

Вона також розповіла доктору Клюге про ініційовану нею національну програму з надання психологічної допомоги постраждалим від війни.

«Ви знаєте про фізичні рани й загибель людей, які спричинила в Україні росія. Ми задумалися над тим, як загоїти більш підступні й тривалі рани – психологічні. Адже можна сказати, що психічне здоров'я нині підірване в кожного українця: у тих, хто безпосередньо пережив насильство в окупації, втрату близьких під обстрілами, у тих, хто безпосередньо воює», – відзначила перша леді.

За її словами, проблеми із психікою мають і ті, хто просто живе у стані постійної тривоги, невизначеності, хто втратив дім і роботу. Діти й батьки, літні люди, люди з інвалідністю – кожен із них переживає війну по-своєму трагічно. «Від того, як вони подолають зараз цей стрес і шок, загоять цю глибоку рану, без перебільшення, залежить майбутнє нашої країни – це окрема перемога, яку ми маємо здобути», – додала Зеленська.

Вона також звернулася до ВООЗ із проханням надати експертну допомогу у створенні такої програми.

Зі свого боку Ганс Клюге пообіцяв посприяти в цьому, а також в організації зустрічі Олени Зеленської з королевою Бельгії Матильдою, яка є активним амбасадором ООН у сфері проблем психічного здоров’я у світі та опікується кількома відповідними фондами.

Дружина Президента також запропонувала тему для цьогорічного Всесвітнього дня психічного здоров’я, який відзначається у жовтні (щороку його тема змінюється відповідно до викликів часу). Перша леді України виступила з ініціативою присвятити цьогорічну дату психічному здоров’ю у воєнних умовах.

Читайте також: В Україні значно зросла потреба у ліках і витратних матеріалах для травматологіїВООЗ

«Війна в Україні зачепила не тільки нашу державу. Мені здається, психічні наслідки відчули на собі й у Європі», – зауважила вона.

Як повідомляв Укрінформ, Зеленська вважає, що Україні потрібен ізраїльський досвід у створенні національної програми психологічної допомоги.

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-