Акція «Українським дітям - українську книгу» потребує волонтерів – Держкомтелерадіо

Акція «Українським дітям - українську книгу» потребує волонтерів – Держкомтелерадіо

Укрінформ
В межах благодійної акції "Українським дітям - українську книгу" дітям-переселенцям вже передано майже 51 тисячу книжок. Нині акції потрібна волонтерська допомога для перевезення наступних.

Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо, передає Укрінформ.

«Більше 15 тисяч книг було передано у Львівську область, де станом на 21 квітня зареєстровано понад 160 тисяч внутрішньо переміщених осіб, більшість з яких - діти. Також книги надійшли в міста Кропивницький, Тернопіль, Кам’янець-Подільській, Чернівці», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що на прохання українських посольств майже 25 тисяч книг було відправлено до Польщі, понад 4 тисячі - в Австрію. Зараз ведуться перемовини щодо безкоштовного складу у Відні для організації логістичного хабу для забезпечення дітей-переселенців друкованою літературою у країнах Європи.

В Україні до акції «Українським дітям – українську книгу» долучилися сотні великих і малих видавництв: «Антологія», «Ранок», «Фоліо», «Букрек», «Аксіома», «Чорні вівці», «Видавництво Старого Лева», «Аксіома», «Підручники і посібники», Видавничий дім «Освіта», «Астон», «Абетка», «Книги XXI», «Веселка» та інші.

Зі своїх складів вони передали організаторам – Держкомтелерадіо та АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» - частину виготовленої до війни видавничої продукції. Зокрема, лише в Києві та Харкові зібрали майже 1 млн. примірників навчальної та художньої літератури для дітей, що очікує на відправлення в місця проживання дітей, які змушені через російську військову агресію лишити свої домівки і переїхати в більш безпечні регіони.

Благодійну акцію підтримали громадські організації та бізнес. Зокрема, транспортна компанія Транс-Логистик на волонтерських засадах здійснила перевезення дитячої літератури обсягом 10 палет у західні регіони України. Агенція Ambient Event House, дізнавшись про акцію із ЗМІ, запропонувала провести у її межах свято книги для дітей-переселенців із залученням митців, аніматорів та спортсменів. Перше таке свято відбулося у Львові, згодом у Тернополі та Чернівцях. Наступні відбудуться в Івано-Франківську, Ужгороді та Хмельницькому.

Читайте також: Держкомтелерадіо закликає книгарні та бібліотеки не розповсюджувати книги рф

Держкомтелерадіо та АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» відкриті до співпраці з іншими партнерами. Зокрема, наразі потрібна волонтерська допомога для перевезення книг із Харкова та Києва до Львова, Відня, Варшави, м. Клуж-Напока в Румунії.

Контакти організаторів акції: Продан Василь Васильович +37257608888; 0676218888; Хотенюк Олег Михайлович 0973942242; Саєнко Оксана Миколаївна 0675709424

Як повідомляв Укрінформ, благодійна акція "Українським дітям - українську книгу" була започаткована у березні 2022 року Державним комітетом телебачення і радіомовлення спільно з Офісом Президента України і Міністерством культури та інформаційної політики.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-