В Україні запускають ініціативу “Сади Перемоги” для забезпечення країни продуктами

В Україні запускають ініціативу “Сади Перемоги” для забезпечення країни продуктами

Укрінформ
В Україні запускають масштабну ініціативу “Сади Перемоги” для забезпечення країни харчовими продуктами.

Як передає Укрінформ, про це Мінрегіон повідомляє у Фейсбуці.

“Через війну в Україні, яку розв’язала росія, третина українців можуть мати проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів. Тому в нашій державі ініційовано впровадження ініціативи “Сади Перемоги” – надання консультаційної підтримки територіальним громадам та домогосподарствам, які займатимуться городництвом, зберіганням та переробкою продукції тощо”, - заявив заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

За словами Лукері, ініціатива – це відповідь українців ворогу на загрозу голоду, це про самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни та забезпечення харчовими продуктами всієї країни.

У Мінрегіоні рекомендують громадам активно долучитися до ініціативи, адже це буде спільним внеском у перемогу України.

Ініціатива “Сади Перемоги” потребує розроблення плану дій із самозабезпечення громади основними харчовими продуктами, який має визначати їх орієнтовні обсяги виробництва, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані для Збройних сил України і громад.

Експерти проєкту SURGe презентували рекомендації для громад щодо впровадження ініціативи, зокрема оцінки потреб громади в харчових продуктах, проведення обліку наявних земельних ділянок, збору потреб домогосподарств та внутрішньо переміщених осіб, які потребують допомоги у вирощуванні сільськогосподарської продукції та створення відповідних координуючих рад для впровадження ініціативи.

Як повідомляв Укрінформ, 31 березня Президент Володимир Зеленський у зверненні до парламенту Королівства Нідерланди заявив, що російські загарбники цілеспрямовано руйнують аграрний потенціал України, що може призвести до продовольчої кризи у світі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-