Більшість громадян упевнені, що Україна зможе відбити можливий напад Росії

Більшість громадян упевнені, що Україна зможе відбити можливий напад Росії

Опитування
Укрінформ
За останні кілька днів оцінка ймовірності загрози вторгнення Росії в Україну зменшилась з 28% до 19%, водночас з 58% до 64% зросла впевненість громадян, що Україна зможе відбити напад, якщо російське вторгнення відбудеться.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 16-17 лютого 2022 року.

Згідно з даними опитування, 19% респондентів оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну як високу, 33% – як середню, 20% – як низьку, тоді як 25% вважають, що немає жодної загрози. 

Кількість опитаних, які не вбачають загрози, суттєво різниться за регіонами: від 14% на заході до 42% – на сході країни.

Разом з тим, більшість опитаних (64%) впевнені, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться. Третина – не впевнені в цьому. Кількість опитаних, які вірять у власні Збройні сили, переважає у всіх регіонах країни (відносно більше на заході і в центрі, відносно менше – на сході).

«Таким чином, за останні кілька днів оцінка ймовірності загрози як високої зменшилась з 28 до 19%. Водночас з 58 до 64% зросла впевненість громадян, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться», – йдеться у повідомленні.

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1722 респонденти. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.

Читайте також: Більшість українців вважають Росію винною у тому, що «Мінськ» не працює

Як повідомляв Укрінформ, раніше 18 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна прорахувала всі можливі сценарії й наразі оцінює можливість масштабної ескалації безпекової ситуації як невисоку.

Водночас адміністрація США продовжує розглядати загрозу масштабних військових дій з боку Росії як реальну, враховуючи останні пересування військ РФ біля українського кордону.

Упродовж минулої доби, 17 лютого, з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 60 порушень режиму припинення вогню, 43 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. 31 населений пункт зазнав обстрілів з боку російських окупантів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-