У Криму окупанти найчастіше затримують людей за

У Криму окупанти найчастіше затримують людей за "дискредитацію" армії РФ - КРЦ

Укрінформ
У тимчасово окупованому Криму російські загарбники найчастіше затримують людей, зокрема кримських татар, через так звану "дискредитацію збройних сил РФ".

Про це розповів голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв під час пресконференції щодо аналізу порушень прав людини в окупованому Криму за І квартал 2025 року, передає Укрінформ.

"У 2025 році в Криму зафіксували 38 затримань, 14 з яких - за "дискредитацію" армії РФ", - сказав він.

За словами правозахисника, за 2025 рік було зафіксовано 36 випадків арештів, зокрема 21 щодо представників корінного кримськотатарського народу, 70 випадків порушення права на справедливий суд, зокрема 39 щодо кримських татар, 44 випадки допитів, опитувань та «розмов», з них 16 щодо представників кримськотатарського народу, та щонайменше 17 випадків порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров'я, з них 12 щодо кримських татар.

Водночас Барієв зауважив, що на сьогодні у Криму спостерігається тенденція до зниження кількості обшуків, але поширюється практика викрадень.

За його словами, за І квартал 2025 року на півострові було зафіксовано 13 обшуків, з яких 7 щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року було зафіксовано 33 обшуки, зокрема 28 щодо кримських татар, у 2023 році було проведено 21 обшук, 19 з них у кримських татар.

"Ми бачимо тенденцію зниження кількості обшуків, але починаючи з 2024 року є тенденція, коли після проведення обшуків відбувається затримання. У 2024 році ми зафіксували декілька десятків таких випадків коли приходили вночі, забирали людину і звільняли, коли домовлялися, що вона не буде говорити про це в голос", - пояснив він.

Читайте також: «Суд» у Криму відхилив позов політв'язня Зекір'яєва про нестерпні умови утримання

Голова правління КРЦ також наголосив на важливості своєчасного інформування про факти порушень прав людини, що відбуваються на тимчасово окупованих територіях України.

«Користуючись нагодою, хочу звернутися до родичів і близьких політв’язнів: будь ласка, повідомляйте нас своєчасно, якщо до ваших рідних застосовуються тортури, не надається належна медична допомога чи порушуються інші права. Це дозволить нам оперативно передати цю інформацію компетентним органам, міжнародним правозахисним структурам, зокрема ООН. Таким чином спеціальний представник або відповідна інституція зможуть оперативно зреагувати», - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у Криму за 2017-2024 роки зафіксовані 10 018 порушень прав людини, з них 6 730 – щодо представників корінного кримськотатарського народу.

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-