Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Чому Путін показово «радиться» про Крим

Чому Путін показово «радиться» про Крим

Блоги
Укрінформ
Росія принесла у Крим не лише регулярні репресії, а й справжню війну, а також масштабну екологічну катастрофу

На тижні президент Росії Володимир Путін провів нараду, присвячену розвитку Криму та Севастополя. Можна було б подумати, що це звичайна протокольна подія – Путін взагалі, як і будь-який бюрократ радянського чи пострадянського зразка, схоже, просто обожнює всілякі наради з трансляцією своїх виступів у програмі «Время».

Але якщо зважити на час, обраний для кримського заходу, стає очевидним, що Путіна турбує зовсім не розлив нафти біля кримських берегів і не спортзали з дитячими майданчиками, про які звично звітував президенту російський «глава Криму» Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов).

Президент РФ Володимир Путін та російський глава Криму Сергій Аксьонов (на другому плані) під час відвідин Міжнародного дитячого центру «Артек». Крим, 24 червня 2017 року
Президент РФ Володимир Путін та російський глава Криму Сергій Аксьонов (на другому плані) під час відвідин Міжнародного дитячого центру «Артек». Крим, 24 червня 2017 року

Ця нарада – насамперед, сигнал для нової адміністрації Сполучених Штатів, для Дональда Трампа: Крим і Севастополь тепер «просто» регіони Росії. І саме так до них і треба ставитися.

Мені можуть заперечити, що у Вашингтоні й не мали наміру обговорювати з Путіним питання про Крим, що головне завдання для нової адміністрації, як про це неодноразово говорили і сам Дональд Трамп, і представники його команди – припинення вогню. Але цілком можливо, що такий підхід не влаштовує Кремль. Принаймні, і сам Путін, і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, й інші російські чиновники неодноразово про це говорили – їм потрібен «всеосяжний мир».

Фото від 7 липня 2017 року. Тодішній президент США Дональд Трамп  розмовляє із главою Росії Володимиром Путіним на саміті G-20 у Гамбурзі
Фото від 7 липня 2017 року. Тодішній президент США Дональд Трамп розмовляє із главою Росії Володимиром Путіним на саміті G-20 у Гамбурзі

А що тоді влаштовує, що таке «всеосяжний мир»? Можливо, для Путіна першим кроком, який би продемонстрував, що він починає домагатися переваги в переговорах про закінчення російсько-української війни, стало б визнання російського статусу окупованих регіонів – насамперед, Криму та Севастополя, зрозуміло.

Сам Путін стверджував, що визнання російського статусу анексованих територій – чи не попередня умова початку мирних переговорів. То чому б знову не нагадати про Крим, чому б не поговорити про «досягнення» анексованого регіону так, начебто немає 11 років конфлікту і трьох років великої війни – війни, яка й у Крим прийшла. Прийшла, попри запевнення Путіна у 2014 році про те, що він рятує Кримський півострів від війни.

Пожежа на нафтобазі у Феодосії внаслідок ракетної атаки, 7 жовтня 2024 року
Пожежа на нафтобазі у Феодосії внаслідок ракетної атаки, 7 жовтня 2024 року

Як і багато інших тверджень російського президента, ці твердження, як бачимо, виявилися брехливими. Росія принесла у Крим не лише регулярні репресії, а й справжню війну, а також масштабну екологічну катастрофу. І тепер щосили намагається легітимізувати ці злочини, надати їм легального статусу.

Впевнений, це і є підсумки анексії, про які варто було б говорити на нараді у Путіна.

А зовсім не про дитячі майданчики та спортзали.

Віталій Портников, журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії

Крим.Реалії

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-