Проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ потребує масштабування - Верещук

Проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на ТОТ потребує масштабування - Верещук

Укрінформ
Експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово захоплених росіянами територіях є дієвим і потребує масштабування.

Як передає Укрінформ з посиланням на повідомлення у Телеграмі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, про це йшлося на нараді з питань реалізації прав на житло окремих категорій внутрішньо переміщених осіб під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Як ідеться в повідомленні, донедавна обстежити зруйноване внаслідок бойових дій житло та зафіксувати його у Державному реєстрі нерухомості (з метою виплати компенсацій власникам) можна було лише на підконтрольній уряду України території.

Проте нещодавно був започаткований пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на захоплених територіях за допомогою інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі – аерозйомки. Реалізація проєкту розпочалась із Мелітополя.

Учасників наради ознайомили з першими результатами його впровадження.

Так, за період реалізації проєкту комісія при Мелітопольській міській раді змогла розглянути та зафіксувати у Державному реєстрі 4 заяви про надання компенсацій за знищені об’єкти нерухомого майна. По двох із них вже були оформлені житлові сертифікати для виплати компенсацій власникам.

Учасники наради погодилися, що інструмент дистанційного зондування Землі дає можливості встановити факт знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна та надавати компенсації їхнім власникам.

Читайте також: З Вовчанського напрямку за день евакуювали 1,6 тисячі людей

"Цей проєкт дійсно працює. Його необхідно масштабувати та розповсюдити на інші тимчасово окуповані території, де є зруйноване житло українців. Я кажу насамперед про Маріуполь. Адже там зараз росіяни зносять зруйновані будинки й на їхньому місці будують нові. Тому дуже важливо вчасно зафіксувати руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини", - наголосила Верещук.

Як повідомляв Укрінформ, із травня 2023 року, відколи діє комплексна програма "єВідновлення", 57 тисяч українців відбудували чи придбали нове житло.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-