Меджліс ініціював створення меморіалу жертвам геноциду кримськотатарського народу

Меджліс ініціював створення меморіалу жертвам геноциду кримськотатарського народу

Укрінформ
Меджліс кримськотатарського народу ініціював проєкт щодо створення меморіалу жертвам геноциду кримських татар. Над ним зараз ведеться робота, обговорюється місце його розміщення.

Про це глава Меджлісу Рефат Чубаров повідомив "Суспільне Крим", передає Укрінформ.

Він нагадав, що в Україні відбулися "дві жахливі вселенського масштабу трагедії" — Голодомор початку 30-х років XX століття та депортація, тобто тотальне вигнання кримськотатарського народу зі своєї батьківщини і 45 років насильницького утримання їх у місцях вигнання.

Чубаров зазначив, що Меджлісу хотілося б, аби в українському суспільстві всі усвідомлювали глибину катастрофи, щоб ті, хто побачив цей пам'ятник усвідомили кримськотатарську трагедію як частину української історії, української трагедії, щоб об'єднуватися задля майбутнього України.

"Це дуже важливо, щоб ніколи не було повторення того, що ледве не знищило наші народи. Отже, цей пам'ятник має всіх налаштовувати на те, що такі жахливі злочини проти людяності як Голодомор, як Голокост, як сюргюн — депортації, ніколи не мають повторюватися", — наголосив глава Меджлісу.

Він додав, що це особливо важливо у контексті російсько-української війни, яка об'єднала людей у захисті України.

Читайте також: Кримськотатарська автономія зробить непорушною територіальну цілісність України

"І щоб нам бути впевненими у гарантованому потужному розвитку в майбутньому, дуже важливо, щоби після перемоги, після завершення цієї війни подальша взаємодія усіх індивідів українського суспільства відбувалося на основі цінностей і подій, які для нас мають особливе значення", — зауважив Чубаров.

Читайте також: Чубаров: Солідарність корінних народів дозволяє їм впливати на свої уряди для підтримки України

Як повідомлялося, щороку 18 травня Україна вшановує пам'ять жертв геноциду кримських татар.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-