Глава Rheinmetall закликав Європу створити власних лідерів оборонних технологій

Глава Rheinmetall закликав Європу створити власних лідерів оборонних технологій

Укрінформ
Керівник німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер закликав європейські країни створювати більші та спеціалізованіші оборонні групи, щоб конкурувати з американськими компаніями.

Про це він розповів у інтерв'ю Financial Times.

На його думку, якщо Європа хоче тіснішої оборонної співпраці, то країнам необхідно спеціалізуватися на різних видах військових технологій.

«Це не має сенсу, якщо ми, скажімо, виберемо другу або третю найкращу технологію, тому що одна країна хоче цього, - сказав він. - Це найскладніша дискусія, яку вони ведуть на урядовому рівні. Нам потрібні великі компанії в Європі».

Європейські оборонні компанії конкурують між собою, військові бюджети контролюються на національному рівні, а окремі країни прагнуть зберегти контроль над стратегічними ланцюгами постачання, заводами, робочими місцями і технологічними перевагами, пише видання.

Одним із прикладів успішної транскордонної співпраці є найбільший у Європі виробник ракет MBDA, який належить британській компанії BAE Systems і європейській авіабудівній групі Airbus, кожна з яких володіє 37,5 % акцій, а решта належить італійській компанії Leonardo.

Паппергер також зауважив, що, якщо президентом США стане Дональд Трамп, посилиться тиск на Німеччину, але перегони за відновлення військової могутності Америки триватимуть незалежно від того, хто опиниться в Білому домі.

«США більше зосереджені на Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, ніж на Європі», - сказав він. Якщо «дуже ризикована ситуація» в регіоні призведе до повномасштабного збройного конфлікту, «США зосередяться на Азії, і тоді Європа залишиться зовсім одна».

Читайте також: Концерн Rheinmetall отримав від ЄС €130 мільйонів на збільшення виробництва боєприпасів

Протягом останніх десятиліть європейські лідери вважали само собою зрозумілим, що США прийдуть на допомогу континенту в разі військової загрози, але «цього більше не станеться», вважає Паппергер.

Оборонний потенціал США зіткнувся з власними проблемами, серед яких Паппергер виділив зростаючу політичну поляризацію. «Великим завданням для наступного президента США буде зближення двох партій. Погано, коли найбільша економіка світу - і найбільша оборонна потуга - є розколотою нацією», - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, німецький виробник зброї Rheinmetall планує створити в Україні щонайменше чотири заводи.

Фото: dpa

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-